Zolpidem i Driving Impairment – Identyfikacja zagrożonych osób

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zolpidem (Ambien, Sanofi) jest najczęściej stosowanym lekiem na receptę na bezsenność i jednym z najczęściej stosowanych leków w Stanach Zjednoczonych. Leczenie bezsenności, która ma istotny wpływ na jakość życia pacjentów, może również przynieść większe korzyści dla zdrowia publicznego. W raporcie z 2006 roku, Komitet Medycyny Śpiącej i Badania Instytutu Medycyny (IOM) doszedł do wniosku, że brak snu i zaburzenia snu stanowią nierozwiązany problem zdrowia publicznego, który ma poważne konsekwencje zdrowotne i prowadzi do wysokich kosztów opieki zdrowotnej.1 IOM zauważyła, że co pięć poważnych urazów spowodowanych wypadkami drogowymi może być spowodowane sennością kierowcy. Liczne leki nasenne są dostępne w leczeniu bezsenności i są również stosowane w celu zmniejszenia senności następnego dnia. Jednak powszechnie wiadomo, że same te leki mogą czasami przyczyniać się do senności w następnym dniu, w zależności od takich czynników jak dawka leku, postać dawkowania i indywidualne cechy pacjenta. Leczenie bezsenności może skupiać się na dwóch różnych problemach: zasypianiu i zasypianiu; leki łagodzące bezsenność mogą być skierowane na jeden lub oba te problemy. W przypadku pacjentów, których głównym problemem jest zasypianie, leki o krótszym czasie działania mogą być skuteczne bez powodowania ryzyka sedacji następnego dnia rano. Gdy problem polega na zasypianiu w nocy (utrzymanie snu), zwykle stosuje się leki o dłuższym działaniu – leki o dłuższym okresie półtrwania lub o kontrolowanym uwalnianiu. Niektórzy pacjenci mogą również przyjmować bardzo małą dawkę leku nasennego (np. Zolpidem jest dostępny w dawce 1,75 do 3,5 mg) lub bardzo krótkodziałający lek (np. Zaleplon), jeśli obudzą się w środku nocy i mają trudności z zasypianiem.
Zolpidem został początkowo zatwierdzony w 1992 r. W postaci preparatu o natychmiastowym uwalnianiu (Ambien) przeznaczonego do bezsenności charakteryzującej się trudnościami w zasypianiu. W momencie jej zatwierdzenia istniała obawa dotycząca porannego upośledzenia, nawet po 7-8-godzinnym okresie snu, szczególnie w odniesieniu do czynności wymagających pełnej czujności, takich jak prowadzenie pojazdu mechanicznego. Uznano również, że ryzyko utraty zdolności u ludzi może być różne, a na etykiecie leku wskazano, że dawka Ambien powinna być zindywidualizowana . Chociaż zalecana dawka dla dorosłych wynosiła 10 mg, zalecana dawka dla osób starszych (które miały wyższy poziom lek we krwi następnego ranka) oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby (którzy metabolizowali lek wolniej) wynosiło 5 mg. Poszczególne różnice stały się bardziej widoczne, ponieważ opracowano nowe postacie zolpidemu, mające na celu zahamowanie snu i późniejsze wybudzenie w nocy.
W 2005 r. Zatwierdzono preparat zolpidemu (Ambien CR, Sanofi) o zmodyfikowanym uwalnianiu na bezsenność, charakteryzujący się trudnościami w zasypianiu, trudnościami w zasypianiu lub obydwoma; przyszedł w dawce 12,5 mg. W 2011 r. Podjęto decyzję podjęzykową tabletkę o niższej dawce (Intermezzo, Purdue) na trudności z powrotem do snu po nocnym przebudzeniu. Intermezzo został wyznakowany w celu zapewnienia dawek zolpidemu, które różniły się dla mężczyzn i kobiet (3,5 mg dla mężczyzn i 1,75 mg dla kobiet), ponieważ nowe dane ujawniły różnicę między mężczyznami i kobietami w porannych poziomach leku we krwi.
Przegląd i zatwierdzenie Intermezzo było szczególnie pouczające, ponieważ przeprowadzono badanie w celu oceny związku między poziomami zolpidemu we krwi a prowadzeniem upośledzenia
[patrz też: kalenistyka plan treningowy, corten medic pasaż ursynowski, euromedic gdynia ]

Tags: , ,

No Responses to “Zolpidem i Driving Impairment – Identyfikacja zagrożonych osób”

 1. Kill Switch Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Gliwice stomatolog[...]

 2. Snow Hound Says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

 3. Lady Killer Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodonta Warszawa[...]

 4. Tomasz Says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

 5. Wooden Man Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do badania mikrobiologiczne[...]

 6. Julita Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

Powiązane tematy z artykułem: corten medic pasaż ursynowski euromedic gdynia kalenistyka plan treningowy