W Support SUPPORT – Widok z NIH

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych prawie 500 000 niemowląt – na każde 8 – rodzi się przedwcześnie, przed 37 tygodniem ciąży. Pomimo znacznych postępów w ich opiece, przedwcześnie urodzone dzieci stają w obliczu zniechęcającego szeregu wyzwań; są narażeni na wysokie ryzyko śmierci w dzieciństwie i mają poważne problemy zdrowotne przez całe życie, jeśli przeżyją1. National Institutes of Health (NIH) ma prawną i moralną odpowiedzialność za prowadzenie badań we współpracy z naukowcami i rodzinami w celu optymalizacji opieki nad nimi. bardzo wrażliwe niemowlęta. W ostatnich tygodniach pojawiła się poważna debata publiczna dotycząca opracowania, które ma właśnie to zrobić. A konsekwencje wykraczają daleko poza to jedno badanie: wynik tej debaty może wpłynąć na sposób prowadzenia i komunikowania o krytycznych badaniach interwencji, które są w standardzie opieki nad wszystkimi chorobami i schorzeniami. Test Randomizowany metodą surfaktantów, dodatniego ciśnienia i natleniania (SUPPORT), przeprowadzony na ponad 20 stanowiskach w latach 2004-2009, miał na celu zidentyfikowanie, u niemowląt urodzonych przedwcześnie w 24 do 27 tygodniu ciąży, poziomu nasycenia tlenem w zakres uważany jest za standard opieki, który minimalizowałby ryzyko wystąpienia retinopatii wcześniaków (ROP), powikłania terapii tlenowej, które może skutkować utratą wzroku2. Po rozpoczęciu badania celowanie w zakres wysycenia tlenem od 85 do 95% standardowej praktyki klinicznej, a Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleciła później ten zakres w swoich wytycznych z 2007 roku. Badacze WSPARCĄ i instytucjonalne zespoły przeglądowe (IRB), praktykujący klinicyści i AAP nie posiadali żadnych naukowych dowodów, by oczekiwać różnicy w śmiertelności pomiędzy dwiema grupami terapeutycznymi w SUPPORT – jedna z docelowym nasyceniem tlenem od 85 do 89%, druga z cel 91 do 95%.
400-gramowa niemowlęta dostarczone w 24 i 4/7 tygodni.
Ważnym odkryciem badania było zmniejszenie częstości występowania ROP w dolnym zakresie nasycenia tlenem. Jednak, w przeciwieństwie do tego, co było wówczas wiadome, badanie wykazało również nieznacznie, ale znacznie zwiększoną częstość zgonów – 19,9% w porównaniu do 16,2% (P = 0,04) – wśród niemowląt przypisanych niższym w porównaniu z górnym przedziałem. W rezultacie w ubiegłym roku AAP zmienił swoje wytyczne, powołując się na SUPPORT, a lekarze leczący wcześniaki zaczynają stosować wyższe wskaźniki nasycenia, aby zmniejszyć ryzyko śmierci, nawet z potencjalnie wyższym ryzykiem RPO na tych poziomach. Badania takie jak WSPARCIE, które porównują dwie alternatywy, zarówno w ramach obecnej standardowej praktyki klinicznej, często prowadzą do krytycznych ulepszeń w opiece medycznej.
Federalne Biuro ds. Ochrony Nauki Humanitarnej (OHRP), którego zadaniem jest zapewnienie przywództwa w zakresie ochrony praw, dobrostanu i dobrego samopoczucia osób zaangażowanych w badania prowadzone lub wspierane przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA (DHHS) , potwierdził w marcu 2013 r., na podstawie własnej analizy dowodów, że badacze SUPPORT nie dostarczyli potencjalnym rodzicom wystarczających informacji na temat zagrożeń stwarzanych przez badanie. Po szczegółowym przeglądzie protokołu, odpowiednich dokumentów zgody i literatury badawczej, z pełnym szacunkiem nie zgadzamy się z wnioskami OHRP, które naszym zdaniem wynikają z fundamentalnej różnicy w interpretacji, w jaki sposób przepisy powinny mieć zastosowanie do stanu naukowego zrozumienia po rozpoczęciu badania SUPPORT
[patrz też: studio radek, potenga skład, ciemnozielony stolec ]

Tags: , ,

No Responses to “W Support SUPPORT – Widok z NIH”

 1. Jan Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psycholog Rzeszów[...]

 2. Mr. 44 Says:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

 3. Buckshot Says:

  Article marked with the noticed of: kurs manicure[...]

 4. Liwia Says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

Powiązane tematy z artykułem: ciemnozielony stolec potenga skład studio radek