Utknął między reformą zdrowia i imigracji – opieka dla nieudokumentowanych imigrantów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jest to czas ogromnych zmian w amerykańskiej polityce zdrowotnej i imigracyjnej. Na przełomie dużych ekspansji ubezpieczeniowych w ramach ustawy Affordable Care Act (ACA), Kongres debatuje teraz nad ścieżką do obywatelstwa dla milionów nieudokumentowanych imigrantów. Zrozumienie, co zmieni się (i nie będzie) w ramach ACA i reformy imigracyjnej, ma kluczowe znaczenie dla tworzenia rozsądnej polityki zdrowotnej w tej dziedzinie. Pomimo ogromnej aktywności politycznej, opieka zdrowotna dla nieudokumentowanych imigrantów pozostaje mozaiką z otwartymi dziurami i ta rzeczywistość raczej nie zmieni się w nadchodzącym dziesięcioleciu. Około 25 milionów obcokrajowców mieszka w Stanach Zjednoczonych, 11 milionów do 12 milionów nieudokumentowanych. Chociaż ponad 75% nieudokumentowanych mieszkańców to latynoamerykanie, imigranci z USA są bardziej zróżnicowani niż powszechnie uznani, z dużą liczbą z Azji Południowej i Wschodniej, Europy, Kanady i Afryki.1 Bez względu na ich pochodzenie, opcje opieki zdrowotnej tej populacji pozostają ograniczone .
W przypadku większości nie udokumentowanych imigrantów główne źródła amerykańskiego ubezpieczenia zdrowotnego są niedostępne. Mimo że około 80% dorosłych nie udokumentowanych imigrantów znajduje się w sile roboczej, większość z nich znajduje się na polach o niskich dochodach, które rzadko oferują ubezpieczenie zdrowotne, takie jak rolnictwo, utrzymanie budynków i przygotowywanie żywności1. Tymczasem nieudokumentowani imigranci są wyraźnie wykluczeni z Medicaid, podstawowa opcja ubezpieczenia dla wielu obywateli o niskich dochodach, a nieudokumentowani starsi dorośli nie kwalifikują się do Medicare. Jedynym federalnym programem zdrowotnym dostępnym dla niektórych nieudokumentowanych imigrantów jest Emergency Medicaid, który obejmuje opiekę w oddziałach szpitalnych i oddziałach ratunkowych dla osób, które oprócz statusu imigracyjnego spełniają kryteria kwalifikacyjne Medicaid. Biorąc pod uwagę niewielką liczbę osób, które kwalifikują się i ograniczony zakres usług objętych, Emergency Medicaid robi niewiele, aby ułatwić znaczący dostęp do opieki dla większości imigrantów.
Skumulowane skutki tych systematycznych ograniczeń ubezpieczenia nie udokumentowanych imigrantów, w połączeniu z niskimi dochodami gospodarstw domowych, są dużymi różnicami w dostępie do opieki zdrowotnej między tą populacją – w szczególności imigrantami latynoskimi – a obywatelami USA. Podczas gdy około 15% ogółu ludności USA nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, prawie dwie trzecie nieudokumentowanych imigrantów latynoskich jest nieubezpieczonych. Mniej niż 60% nieudokumentowanych raportów Latynosi posiadających regularnego dostawcę usług medycznych i otrzymują zalecaną profilaktyczną opiekę po znacznie niższych stawkach niż obywatele2. Kiedy przybywają do tego kraju, większość imigrantów jest zdrowsza niż populacja urodzona w USA – tzw. imigracyjny paradoks – ale w ciągu jednego lub dwóch pokoleń stali się mniej zdrowi niż nieimigranci, prawdopodobnie z powodu niezdrowego amerykańskiego stylu życia w połączeniu z systematycznymi nierównościami dostępu, które uniemożliwiają odpowiednią opiekę nad rosnącym obciążeniem chorób przewlekłych tej populacji.3
Jednym z nierozpoznanych aspektów wykluczenia nieudokumentowanych imigrantów z systemu opieki zdrowotnej jest niekorzystny wpływ na miliony obywateli USA (nieproporcjonalnie dzieci), którzy żyją w gospodarstwach domowych z nieudokumentowanymi krewnymi-imigrantami. Badania sugerują, że egzekwowanie prawa imigracyjnego wywołuje efekt mrożący w związku z udziałem w Medicaid przez uprawnionych obywateli, którzy mieszkają z obcokrajowcami członków rodziny.
Jakie opcje opieki mają nieudokumentowani imigranci. Niektóre rządy stanowe i lokalne wydają środki na zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego osobom w potrzebie, niezależnie od ich statusu imigracyjnego
[przypisy: witrektomia cennik, cystis epidermalis, ebs ząbkowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Utknął między reformą zdrowia i imigracji – opieka dla nieudokumentowanych imigrantów”

 1. Magdalena Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: skóra[...]

 2. Borys Says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 3. Mr. Gadget Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie chorób prostaty[...]

 4. Seweryn Says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

Powiązane tematy z artykułem: cystis epidermalis ebs ząbkowice witrektomia cennik