Utknął między reformą zdrowia i imigracji – opieka dla nieudokumentowanych imigrantów cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Stany bez czerwonych symboli planują rozszerzyć Medicaid. Choć wyłączone z kluczowych zmian w prawie, na nieudokumentowanych imigrantów będą miały wpływ inne przepisy. Więcej będzie kwalifikować się do ograniczonych korzyści z Emergency Medicaid, choć zmiana ta może nie wystąpić w kilku stanach z dużą liczbą nieudokumentowanych imigrantów – w tym w Teksasie i na Florydzie – jeśli zdecydują się nie rozszerzać Medicaid na podstawie ACA (patrz mapa). Prawo zwiększa bezpośrednie finansowanie FQHC o 11 miliardów dolarów w ciągu 5 lat, co przyniesie korzyści wielu imigrantom, ale wzrost ten zostanie zastąpiony cięciami w nieproporcjonalnych płatnościach za udział w szpitalach (DSH), co dodatkowo obciąży szpitale z sieci bezpieczeństwa opiekujące się nieudokumentowani imigranci. Tymczasem publiczne wsparcie programów lokalnych, które traktują osoby nieubezpieczone (nieproporcjonalnie nieudokumentowane) może się zmniejszyć, ponieważ zasoby są przekierowywane do pokrycia ACA – paradoksalnie sprawiając, że dostęp do opieki dla tej populacji jest potencjalnie jeszcze gorszy niż obecnie.
Jakiekolwiek długoterminowe rozwiązanie problemu nierówności w zakresie nie udokumentowanych imigrantów będzie wymagało zasadniczej reformy imigracyjnej. Ściślej rzecz biorąc, przyznanie nielegalnego imigranta statusu prawnego i drogi do obywatelstwa powinno otworzyć drzwi do programów takich jak Medicaid, Medicare i ulgi podatkowe, aby nabyć pokrycia poprzez wymianę (programy, za które niektórzy imigranci płacą już podatki, nawet jeśli nie odnoszą korzyści od nich). Obecne propozycje imigracyjne w Kongresie nie pozwoliłyby jednak takim imigrantom uzyskać obywatelstwa przez dekadę lub dłużej, a opieka zdrowotna może być jedną z przeszkód dla kompromisu politycznego.
Chociaż istnieje wiele perspektyw na wiele stron debaty na temat imigracji, istnieją poważne konsekwencje dla zdrowia publicznego, które nadal pozwalają na istnienie medycznej klasy niższej obejmującej ponad 10 milionów osób. Ani ostatnie przepisy dotyczące reformy systemu opieki zdrowotnej, ani ustawy o imigracji, które są obecnie rozważane, nie rozwiązują tych dokuczliwych problemów; w rzeczywistości polityka ta może zwiększyć bariery dla niektórych nielegalnych imigrantów. W najbliższej przyszłości nieudokumentowani imigranci pozostaną na obrzeżach naszych publicznych programów i sieci bezpieczeństwa, co jest kontrowersyjnym przypomnieniem trwających nierówności w naszym systemie opieki zdrowotnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 24 lipca 2013 r. O godz.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Passel JS, Cohn D. Portret nieautoryzowanych imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Washington, DC: Pew Hispanic Center, 2009.

2. Mgr Rodriguez, Bustamante AV, Ang A. Dostrzeżona jakość opieki, otrzymanie opieki profilaktycznej i zwykłe źródło opieki zdrowotnej wśród nieudokumentowanych i innych Latynosów. J Gen Intern Med 2009; 24: Suppl 3: 508-513
Crossref Web of Science Medline
3. Tavernise S. Liczba ofiar imigracji. New York Times. 19 maja 2013 r .: A1.

4 Sommers BD, Tomasi MR, Swartz K, Epstein AM. Przyczyny dużej różnicy w wskaźnikach uczestnictwa w programie Medicaid w poszczególnych stanach w 2014 r. Obejmują lekcje rozszerzania zasięgu. Health Aff (Millwood) 2012; 31: 909-919 [Erratum, Health Aff (Millwood) 2012; 31: 1650, 2831.]
Crossref Web of Science Medline
5. Buettgens M, Hall MA. Kto będzie nieubezpieczony po reformie ubezpieczenia zdrowotnego. Princeton, NJ: Robert Wood Johnson Foundation, 2011.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (26)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: gumiś płock, kalenistyka plan treningowy, żyła podobojczykowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Utknął między reformą zdrowia i imigracji – opieka dla nieudokumentowanych imigrantów cd”

  1. Yellow Menace Says:

    Wszystko na kasę chorych

  2. Wiktoria Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do czekolada dla diabetyków[...]

  3. Aurelia Says:

    Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego

Powiązane tematy z artykułem: gumiś płock kalenistyka plan treningowy żyła podobojczykowa