Tysiąc-dolarowy wymaz papowy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedy pacjent zadzwonił do mnie po raz pierwszy, żeby powiedzieć, że za rozmaz Papę pobrano jej ponad 600 dolarów, byłem pewien, że to pomyłka. Za drugim razem byłem mniej pewny, a obecnie nie jestem już zaskoczony, że znajdę laboratoryjne opłaty w wysokości 1000 USD lub więcej za test, który do niedawna kosztował tylko 20 USD lub 30 USD. Badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy jest jednym z najważniejszych osiągnięć XX wieku w zakresie zdrowia publicznego. Częstość występowania choroby, która kiedyś spowodowała więcej zgonów wśród amerykańskich kobiet niż jakakolwiek inna forma raka, dramatycznie spadła od czasu wprowadzenia rutynowych wymazów Pap w latach siedemdziesiątych. W epoce nowożytnej większość zgonów z powodu raka szyjki macicy występuje wśród kobiet, które nigdy nie były poddawane badaniom przesiewowym lub które przeszły dziesięciolecia bez badań przesiewowych. Jednym z głównych czynników pomagających w pokonaniu tej niegdyś przerażającej choroby była dostępność taniego, skutecznego testu przesiewowego, który pozwala wcześnie wykryć chorobę, a jednocześnie jest bardzo uleczalny. Jednak coraz częściej, jako dyrektor medyczny ośrodka zdrowia społeczności i jako lekarz rodzinny, widzę pacjentów w tym systemie, słyszę od kobiet, które decydują się na pominięcie swoich badań ze względu na rosnące koszty.
W trosce o rachunki astronomiczne, które przytłaczają pacjentów, przyjrzałem się, jak obliczane są te opłaty i jak doszliśmy do systemu, w którym tanie badanie przesiewowe, którego opłacalność zakłada cenę od 20 do 30 USD, może stać się czterocyfrowym elementem budżetu . To, co odkryłem, ujawnia wiele informacji na temat bieżących działań amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i wyzwań, które trzeba będzie przezwyciężyć, jeśli mamy kiedykolwiek zmniejszyć nasze koszty opieki zdrowotnej.
Okazuje się, że testy przesiewowe wysokich biletów zawierają wiele elementów: sam test Pap, zwykle w postaci nowego testu opartego na cieczy zamiast starszego (i tańszego) testu przesuwania; test na wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), zalecany tylko kobietom w wieku od 30 do 64 lat i tylko raz na 5 lat; testy na choroby przenoszone drogą płciową (zalecane rutynowo tylko dla kobiet w wieku od 15 do 25 lat oraz z objawami sugerującymi zakażenie); i wyrafinowane testy laboratoryjne dla różnych drożdży, których obecność lub brak został wcześniej oceniony przez lekarza patrząc na szkiełko pod mikroskopem. W jaki sposób wszystkie te testy są zamawiane dla zdrowych kobiet, które przychodzą tylko na roczny egzamin ginekologiczny. Odpowiedź brzmi, że ktoś, niezależnie od tego, czy lekarz, pielęgniarka czy asystent medyczny przetwarzający okaz, skasował wszystkie te pola w formularzu zamówienia.
Kiedy byłem na szkoleniu, nasze uczestnictwo wymagałoby standardowego pytania z quizu: Jaki jest największy ciężar kosztów opieki zdrowotnej w szpitalu. Odpowiedź: pióro lekarza. Myszą lub klawiaturą, a nie piórem, teraz kierujemy wydatkami, ale my lekarze i nasi pracownicy są odpowiedzialni za zamówienie tych niepotrzebnych testów, a tym samym za ogromne rachunki, które otrzymują nasi pacjenci.
Jednak nie robimy tego w pojedynkę. Laboratoria nauczyły się, że jednym z łatwych sposobów na zwiększenie przychodów jest ułatwienie klinicystom zamówienia większej liczby testów. W ubiegłym roku odwiedził mnie wielu przedstawicieli laboratoriów, którzy testowali ulepszone testy, z których wszystkie zawierają panele złożone, które można łatwo zamówić i które zawierają obszerne listy dość ezoterycznych testów.
[przypisy: licówki porcelanowe cena, wyrównywanie ciśnienia w uszach, euromedic gdynia ]

Tags: , ,

No Responses to “Tysiąc-dolarowy wymaz papowy”

  1. Tan Stallion Says:

    Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

  2. Osprey Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: szczoteczka elektryczna do zębów[...]

  3. Tan Stallion Says:

    Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

Powiązane tematy z artykułem: euromedic gdynia licówki porcelanowe cena wyrównywanie ciśnienia w uszach