Racjonowanie transplantacji płuc – sprawiedliwość proceduralna w przydziale i apelacjach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przeszczepianie narządów wymaga wyraźnego racjonowania i polega na zaufaniu publicznym i altruizmie, aby utrzymać podaż narządów. Dobrze nagłośnione przypadki dwóch pediatrycznych kandydatów na przeszczepy płuc wstrząsnęły społecznością transplantacyjną z naglącymi nakazami prawnymi, argumentując, że obecna polityka alokacji płuc jest arbitralna i kapryśna . Chociaż wynikłe przeszczepienie wydawało się na pozór podniosłą konkluzją emocjonalnej debaty publicznej, ten precedens może otworzyć śluzę na proces sądowy od pacjentów, którzy chcą poprawić swoje szanse na uzyskanie narządów. W tych przypadkach zakwestionowano potencjalne niekorzystne skutki dla dzieci i sprawiedliwość proceduralną w przydziale płuc. Ale odwołania prawne pogłębiają nierówności i podkopują publiczne zaufanie do systemu przeszczepiania narządów. Kontrowersje zaczęły się, gdy rodzice Sarah Murnaghan, 10-letniej, krytycznie chorej, oczekującej na przeszczepienie płuc na mukowiscydozę, zaapelowali przez swoich lekarzy do Sieci Zakupów i Transplantacji Organów (OPTN) za wyjątek od polityki ograniczającej płuca. przeszczepiono kandydatom młodszym niż 12 lat na przyjmowanie narządów od dawców poniżej 12. roku życia. Kiedy apelacja się nie powiodła, Murnaghans zaapelowali do mediów, polityków, a na koniec do sędziego federalnego o przyznanie dostępu do większej puli płuc od dorosłych dawców. Argumentowali, że złe traktowanie kandydatów na pediatrę do przeszczepu prawdopodobnie doprowadziłoby do śmierci Sary. Zalety tej sprawy nigdy nie były sprzeczne, ponieważ podczas 10-dniowego tymczasowego nakazu, Murnaghan otrzymał dwa przeszczepy płuc od dorosłych dawców. Miała poważne powikłania, w tym zapalenie płuc i wymagała tracheostomii.
W 2005 r., Aby poprawić sprawiedliwość i efektywność, OPTN przestawił się z priorytetyzacji opartej na czasie oczekiwania, na podejściu kto pierwszy, ten lepszy , który często traktował priorytetowo sprawy mniej naglące dla narządów, do podejścia uwzględniającego kwestię pilności. Po pięcioletnim przeglądzie OPTN opracował ocenę przydziału płuc (LAS) za pomocą czynników medycznych, które przewidują ciężkość choroby i prawdopodobieństwo śmierci na liście oczekujących.1 Takie wyniki zostały przypisane tylko pacjentom w wieku 12 lat lub starszym, ponieważ niewystarczające dane na poparcie ich zastosowania dla młodszych populacji, ze względu na ich różne diagnozy i ograniczone dane dotyczące wyników. W związku z tym pacjenci młodsi niż 12 lat zostali wykluczeni z badania dla płuc młodzieży i dorosłych dawców (które są przydzielane zgodnie z LAS i geografią) i ograniczone do korzystania z płuc dawców pediatrycznych, które są przydzielane zgodnie z dwoma priorytetowymi poziomami (różne stopnie w trybie pilnym na podstawie kryteriów medycznych) i geografii.
Niedostosowane względne ryzyko śmierci podczas pobytu na liście oczekujących lub stania się zbyt chorym, aby otrzymać przeszczep płuca (panel A) i względne prawdopodobieństwo przyjęcia przeszczepu płuc (panel B), według grupy wiekowej, 12 września 2010 r. Do 11 marca 2013 r. Pionowe linie reprezentują 95% przedziały ufności. Wiek jest maksymalny wiek pacjentów na aukcji lub ich wiek na początku okresu. Dane pochodzą z Przeglądu Polityki Przydziału Płuc od Komitetu Wykonawczego ds. Organizacji i Transplantacji Sieci – Zjednoczona Sieć Udostępniania Narządów, 10 czerwca 2013 r.
W polityce LAS zaobserwowano wzrost liczby przeszczepionych płuc i zmniejszenie umieralności na liście oczekujących wśród starszych pacjentów2. Jednak pacjenci pediatryczni nadal mają wyższą śmiertelność na liście oczekujących i rzadziej otrzymują przeszczepy (patrz wykresy), pomimo szerszego podziału geograficznego narządów pediatrycznych i stosowanie poziomów pilności – głównie dlatego, że jest niewielu dawców pediatrycznych
[hasła pokrewne: kalenistyka plan treningowy, studio radek, schab ze śliwką kwestia smaku ]

Tags: , ,

No Responses to “Racjonowanie transplantacji płuc – sprawiedliwość proceduralna w przydziale i apelacjach”

 1. Psycho Thinker Says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

 2. Remigiusz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: restauracja katowice[...]

 3. Florian Says:

  Zobaczcie czego ucza w medyku

 4. Przemysław Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu witamina c[...]

 5. Houston Says:

  Nic nie piszą o potasie

Powiązane tematy z artykułem: kalenistyka plan treningowy schab ze śliwką kwestia smaku studio radek