Prywatność i wszystko to cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jednak nigdy nie rozmawiamy o tym otwarcie. Nowy pacjent zajmuje krzesło do chemioterapii, inni dzielą się szeptem na pytania o jego byłego mieszkańca, a sprawy wciąż się zmieniają. Nie ma protokołu umożliwiającego dzielenie się informacjami z pacjentami o ich towarzyszach. Oferujemy im anonimowe anegdoty dotyczące pacjentów, którzy mieli dobrą odpowiedź lub podobne działania niepożądane, ale rzadko jesteśmy proszeni, aby poinformować pacjentów o śmierci kogoś, z kim byli blisko. W klinice onkologicznej obowiązuje niewypowiedziana zasada: jeśli nie mówisz o śmierci innych, być może utkniesz na własną rękę.
Ale co z pacjentami, którzy nie są tylko ciekawi, jak ktoś umarł, ale także szukają odpowiedzi, zapewnienia, walidacji. Wiemy, że istnieje przepaść między rozmowami o śmierci i umieraniu, które powinniśmy mieć. Co, jeśli pacjent uważa, że najlepszym przewodnikiem dla ich przyszłości jest to, co stało się z kobietą w następnym łóżku. Zapewniamy ich, że każdy przypadek jest inny. Może tak być w przypadku biologii chorób, ale obawy o koniec życia można prawdopodobnie ująć w uniwersalnych pytaniach. Jak i kiedy umrę. Czy będę cierpieć. Czy moi lekarze będą przy mnie. Czy moja rodzina będzie cierpieć. Nawet jeśli odpowiemy dobrze, nasi pacjenci mogą spoglądać na swoich kolegów pacjentów po prawdę. Kilku, jak Fergus, będzie odważnie pytać lekarza. Podobnie jak wszystkie delikatne rozmowy, ta może być terapeutyczna, pozwalając nam wykorzystać naszą wiedzę, aby pomóc pacjentom w trudnym czasie.
Nie wiem, jak odpowiem na innego podobnego pacjenta; W końcu martwię się o prywatność i tak dalej . Ale nie mogę przestać myśleć, że Ahmed z przyjemnością dowie się, że Fergus czuje się lepiej.
Author Affiliations
Z Wydziału Onkologii Medycznej, Monash Medical Center, Melbourne, VIC, Australia.

[więcej w: witrektomia cennik, gumiś płock, cystis epidermalis ]

Tags: , ,

No Responses to “Prywatność i wszystko to cd”

 1. Filip Says:

  6 lat temu miałem nowotwór jądra

 2. Bartosz Says:

  Article marked with the noticed of: anaboliki[...]

 3. Natalia Says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 4. Pola Says:

  [..] Cytowany fragment: rak jelita grubego[...]

 5. Łukasz Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

 6. Samuel Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pielęgniarka warszawa[...]

 7. Keystone Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

Powiązane tematy z artykułem: cystis epidermalis gumiś płock witrektomia cennik