Pełne ujawnienie – koszty out-of-pocket jako efekty uboczne ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Te obciążenia finansowe związane z opieką zdrowotną mogą powodować znaczne niedogodności, zmuszając ludzi do pokonywania zakrętów w sposób, który może wpływać na ich zdrowie i samopoczucie. W naszych badaniach odkryliśmy, że wielu ubezpieczonych pacjentów obciążonych wysokimi kosztami z własnej kieszeni po leczeniu raka zmniejsza wydatki na żywność i odzież, aby związać koniec z końcem lub zmniejszyć częstotliwość przyjmowania przepisanych leków.4
Czy to z uwagi na niewystarczające szkolenie czy czas, wielu lekarzy nie uwzględnia w procesie decyzyjnym informacji o kosztach opieki. Jednak omawianie kosztów jest kluczowym elementem procesu podejmowania decyzji klinicznych. Po pierwsze, omawianie kosztów out-of-pocket umożliwia pacjentom wybór tańszych terapii, gdy istnieją realne alternatywy. Pacjenci doświadczają niepotrzebnych kłopotów finansowych, gdy lekarze nie informują ich o alternatywnych metodach leczenia, które są tańsze, ale równie skuteczne lub prawie tak samo skuteczne. Odkryliśmy to zjawisko, przeprowadzając wywiady z wygodną próbą osób, które przeżyły raka piersi, które uczestniczyły w krajowym badaniu obciążeń finansowych. Wiele kobiet zgłosiło omawianie kosztów leczenia z lekarzami dopiero po tym, jak zaczęli odczuwać trudności finansowe. Pewna kobieta poinformowała, że dopiero po tym, jak powiedziała jej lekarzowi: Nie wezmę tego, jeśli będzie to 500 $ miesięcznie , lekarz poinformował ją, że możemy postawić cię na czymś [mniej kosztownym], co jest równie skuteczne .
Po drugie, takie dyskusje mogłyby pomóc pacjentom, którzy są gotowi wykupić jakąś szansę na korzyści medyczne za mniej kłopotów finansowych. Trzeba przyznać, że kompromis między kosztami i potencjalnymi korzyściami jest złożony i etycznie obciążony. Jednak gdy koszty nie są uwzględniane w podejmowaniu decyzji, pacjenci są pozbawieni opcji, a ich zaangażowanie jest zagrożone. Przedstawienie tego kompromisu pacjentom ma sens kliniczny, jeśli myślimy o kosztach finansowych jako efektach ubocznych leczenia.
Po trzecie, omawianie kosztów z własnej kieszeni może przynieść korzyści pacjentom, umożliwiając im staranie się o pomoc finansową wystarczająco wcześnie, aby uniknąć problemów finansowych. Jeden z pacjentów, z którymi rozmawialiśmy wyjaśnił: Mój mąż zmarł, a my byliśmy zadłużeni. Byłem chory, był chory. Straciłem dom. . . . I powiedziałem [mojemu doktorowi], że nie mogę pozwolić sobie na przyjęcie Femary. Powiedziała: Możesz ubiegać się o pomoc . . . i dostałem pomoc! Trzeba się zastanowić, czy wcześniejsza dyskusja na temat kosztów z kieszeni mogła zapobiec utracie domu przez pacjenta.
Po czwarte, coraz więcej dowodów sugeruje, że uwzględnienie kosztów w podejmowaniu decyzji klinicznych może w długim okresie zmniejszyć koszty dla pacjentów i społeczeństwa.
Chociaż uważamy, że lekarze powinni omawiać z pacjentami koszty z własnej kieszeni, zdajemy sobie sprawę, że takie dyskusje nie zawsze będą łatwe. Jak już wcześniej zauważono, często trudno jest określić koszty ponoszone przez pacjenta w przypadku danej interwencji. Trwają starania, aby zaradzić tej barierze informacyjnej: firmy ubezpieczeniowe opracowują technologie pozwalające lepiej oszacować koszty pacjentów, a kilka państw przyjęło przepisy dotyczące przejrzystości cen.
[podobne: polyvaccinum mite skutki uboczne, kalenistyka plan treningowy, wyrównywanie ciśnienia w uszach ]

Tags: , ,

No Responses to “Pełne ujawnienie – koszty out-of-pocket jako efekty uboczne ad”

  1. Turnip King Says:

    ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

  2. Julia Says:

    Article marked with the noticed of: biegunka u noworodka[...]

  3. Julia Says:

    U mnie pojawił się nie jeden włókniak

Powiązane tematy z artykułem: kalenistyka plan treningowy polyvaccinum mite skutki uboczne wyrównywanie ciśnienia w uszach