Patentowanie testu PKU – Badania Finansowane Federalnie i Własność Intelektualna cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niemniej jednak normy regulujące to, co powinno się uważać za dobro publiczne ogólnodostępne, uległy zasadniczej zmianie od 1965 r.5 Zmiana rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych, kiedy program konkurencyjności gospodarczej , wywołany kryzysem naftowym i obawą o japońską konkurencję, zaczął przesuwać opowieści o roli nauki w walce z komunizmem i zwalczaniu chorób. Podczas przesłuchań podkomitetów monopolistycznych, stanowisko firmy Ames było energicznie bronione przez senatora Bircha Bayha (D-IN). Chociaż Bayh przegrał tę bitwę, ostatecznie wygrał wojnę: w 1980 r. On i senator Robert Dole (R-KS) wprowadzili ustawodawstwo zezwalające uniwersytetom i małym przedsiębiorstwom na utrzymanie tytułu wynalazków wynikających z badań finansowanych przez rząd federalny bez uzyskania specjalnej zgody (patrz artykuł z Perspective Markel, strony 794-796). Po ustawie Bayh-Dole pojawiły się inne projekty promujące komercjalizację badań finansowanych ze środków publicznych, które to zjawisko wkrótce zostało wyeksportowane na cały świat.
Od tego czasu agresywna komercjalizacja badań uniwersyteckich stała się normą, a uniwersytety obejmują patentowanie jako skuteczny sposób przekształcania wiedzy w produkty, generowania nowych źródeł dochodów, zwrotu kosztów rozwoju produktu i motywowania naukowców. Ta zmiana podejścia do komercjalizacji w biomedycynie prawdopodobnie byłaby równie niesmaczna dla Guthrie, jak i dla Longa. Historia testu Guthriego przypomina nam, że wielu klinicystów i badaczy wciąż odkrywa, że ta nowa normalna jest sprzeczna z ich obowiązkami wobec pacjentów i społeczeństwa, szczególnie w odniesieniu do badań finansowanych ze środków publicznych. Ta historia podkreśla również, że partnerstwa przemysłowe mogą pójść nie tak, biorąc pod uwagę często zróżnicowane i sprzeczne cele uczestników. Kluczowe zasady debatowane w sprawie Guthrie leżą u podstaw konfliktów, które pozostają do dziś między imperatywami politycznymi i ekonomicznymi, aby skomercjalizować badania, a społecznymi i moralnymi wymogami promowania zdrowia publicznego.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z University of Massachusetts Boston, Boston (DBP); Muzeum Zoologii Porównawczej, Uniwersytet Harvarda, Cambridge, MA (DBP); oraz School of History and Politics, University of Adelaide, Adelaide, SA, Australia (RAA).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Paul DB, Brosco JP. Paradoks PKU: krótka historia choroby genetycznej. Baltimore: Johns Hopkins University Press, 2013.

2. Robert Guthrie do Leonard Baker, 21 lutego 1968. Records of US Children Bureau, file 071653. Washington, DC: Narodowe Centrum Edukacji Zdrowia Matki i Dziecka, Georgetown University.

3. Long R. Prywatne monopole patentowe. Zapis z Kongresu – Senat. 17 maja 1965 r .: 10715-16.

4. Geoffrey Edsall, nadinspektor, Instytut Laboratoriów, Herschel F. Clesner, Publiczna służba zdrowia. 23 grudnia 1963. Rekord Kongresu – Senat. 17 maja 1965 r .: 10718.

5. Mirowski P. Science-mart: prywatyzacja amerykańskiej nauki. Cambridge, MA: Harvard University Press, 2011.

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: licówki porcelanowe cena, witrektomia cennik, czop ropny na migdale ]

Tags: , ,

No Responses to “Patentowanie testu PKU – Badania Finansowane Federalnie i Własność Intelektualna cd”

 1. Alpha Says:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

 2. Yellow Menace Says:

  [..] Cytowany fragment: Odżywki do włosów[...]

 3. Arkadiusz Says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

 4. Kacper Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: olejek kokosowy[...]

 5. Cross Thread Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 6. Sebastian Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dobry ortodonta kraków[...]

 7. Married Man Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

Powiązane tematy z artykułem: czop ropny na migdale licówki porcelanowe cena witrektomia cennik