Lekcje w Pain Relief – osobiste doświadczenie podyplomowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedy przewodniczyłem komitetowi Instytutu Medycyny (IOM) w sprawie Uśmierzania bólu w Ameryce 1, a następnie współautorem artykułu Perspektywicznego na temat ogromnych obciążeń ludzkich i finansowych nałożonych przez przewlekły ból, 2 Wierzyłem, że rozumiem wpływ przewlekłego bólu. Nie tylko miałem doświadczenie w opiece nad dziećmi z zagrażającymi życiu i często bolesnymi zaburzeniami, miałem również krewnych z przewlekłymi zespołami bólowymi i byłem świadkiem ograniczeń systemu opieki medycznej. Ale dopiero w ciągu mojej rocznej podróży z przewlekłym bólem otrzymałem wykształcenie wyższe na ten temat. Załadowałem walizkę na pas transmisyjny lotniska, kiedy niespodziewany zwrot spowodował moje pierwsze ukłucie bólu pleców. Zakładałem, że będzie to samoograniczenie, zwłaszcza, że jestem w dobrej kondycji fizycznej: przez ostatnie kilkadziesiąt lat prowadziłem od jednego do trzech maratonów rocznie i pracowałem na wymagających zawodach, ostatnio jako dziekan szkoły medycznej. Czułam się odporna na stres i prawie zawsze byłam optymistką. Przewlekły ból zmienił to wszystko.
Dwa tygodnie później, miałem kolejny nagły początek dolnego bólu pleców i skurczu. W przeciwieństwie do wszystkiego, czego kiedykolwiek doświadczyłem, wkrótce stał się zlokalizowany na lewym pośladku. W tym momencie szukałem wskazówek medycznych. W następnym roku zanurzyłem się w próbach oceny różnorodnych umiejętności, mocnych stron, uprzedzeń i deficytów różnych specjalistów i opiekunów. Komplikowanie tej zmienności stanowiło ograniczoną bazę dowodową dotyczącą bólu pleców i mięśniowo-szkieletowych. Byłem zaskoczony, jak szybko usługodawcy przeskoczyli do domyślnej diagnozy, która leżała w ich własnej strefie komfortu, nawet przed zebraniem wszystkich faktów lub przeprowadzeniem badania fizykalnego. Przepuklina dysku była pierwsza na liście wszystkich – zrozumiałe, biorąc pod uwagę jej rozpowszechnienie. Kiedy po blisko 5 miesiącach interwencje obejmujące fizjoterapię dwa razy dziennie, akupunkturę, masaż tkanek głębokich i wysiłki zmierzające do poprawy mojej postawy nie złagodziły mojego bólu, wydawało mi się, że wychodzę z samoograniczającego się kursu klinicznego ogólnie związanego z dyskiem. problemy.
Pacjenci z przewlekłym bólem, którzy okażą się największym wyzwaniem dla klinicystów, to ci, których fizyczna ocena, obrazowanie i inne badania są negatywne lub niejawne. Byłem jednym z tych pacjentów. Pomimo symptomów, które stały się bardziej stałe i obezwładniające, dwa MRI kręgosłupa (w odstępie 6 miesięcy), MRI miednicy i jeden z biodra nie ujawniły wyraźnego źródła. Ból wędrował od bocznego pośladka do lewej guzowatości kulszowej i nie ustępował, siedząc, stojąc, chodząc lub leżąc. Jeden z egzaminatorów zauważył znaczną utratę siły lewego uda. Po 7 miesiącach zacząłem odczuwać ból w lewej nodze, choć nie poniżej kolana. W miarę upływu czasu, a moje symptomy i ograniczenia się pogarszały, różni lekarze oferowali sugestie, które często różniły się od siebie. Niektórzy klinicyści zastanawiali się, czy ból stał się funkcjonalny . Inni głęboko wierzyli, że prawdopodobnie pochodzi on z neuropatii, ale bez zdefiniowanego spustu lub miejsca, które mogłoby to wyjaśnić lub leczyć. Zacząłem mieć objawy depresji klinicznej, które kontrastowały z moją zwykłą osobowością.
Po 10 miesiącach nieustannego bólu, wielu negatywnych egzaminów i kilku nieskutecznych wstrzyknięć sterydów i znieczulenia do domniemanego miejsca uwięzienia nerwu, podjęto wysiłki w celu udoskonalenia diagnostycznej oceny nerwu kulszowego, od jego wyjścia z kręgosłupa do nogi
[patrz też: polyvaccinum mite skutki uboczne, czop ropny na migdale, kalenistyka plan treningowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje w Pain Relief – osobiste doświadczenie podyplomowe”

 1. Gas Man Says:

  Article marked with the noticed of: weterynarz okulista warszawa[...]

 2. Dagmara Says:

  Nie ufam lekarzom

 3. Nikodem Says:

  [..] Cytowany fragment: dermatologia estetyczna[...]

 4. Sidewalk Enforcer Says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

 5. Vanessa Says:

  [..] Cytowany fragment: gabinet logopedyczny[...]

 6. Weronika Says:

  sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

Powiązane tematy z artykułem: czop ropny na migdale kalenistyka plan treningowy polyvaccinum mite skutki uboczne