Konkurencyjne rozwiązania: amerykańskie oferty opieki zdrowotnej i międzynarodowe doświadczenie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Obecnie powszechnie się zgadza, chociaż Amerykanie zwykle nie świętują tego, że nie możemy mieć wszystkiego: powszechnego dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej przy umiarkowanych i stabilnych kosztach. Joseph White, pracownik naukowy w Brookings Institution (który również opublikował swoją książkę) nie zgadza się. White twierdzi, że możemy rozwiązać nasze problemy związane z opieką zdrowotną, zmieniając obecną sytuację, częściowo poprzez eklektyczne przyjęcie najlepszych polityk lub kluczowych środków sześciu krajów (Kanada, Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Francja i Japonia) Wybieranie aspektów ramowych, które działają w międzynarodowym doświadczeniu . Wydaje się, że nie zdaje sobie sprawy z nieformalnego błędu w kompozycji, któremu się poddał: że nie można koniecznie wywnioskować, że wyżsi sportowcy wybrali spośród wielu zespołów (czytaj, narody) do zespół gwiazdorski (czytaj, Stany Zjednoczone) będzie grał razem, a także jakikolwiek inny zespół, który nie jest gwiazdą. White przegląda różne konkurencyjne rozwiązania problemów związanych z opieką zdrowotną, koncentrując się na zarządzanej konkurencji; jego teoretyczne ramy, struktura i wady; a po nich masa federalnych regulacji. Jeśli rozwiązanie zaproponowane przez Białą ma mieć prawdziwą wartość, oczywiście chorzy, cierpiący i umierający Amerykanie muszą mieć dostęp do pracowników służby zdrowia – tj. Leczenia, a nie tylko obietnicy dostępu i leczenia. Jednak uznanie White a (doświadczenie.) Faktycznego kontekstu klinicznego – nakładanie rąk przez lekarzy i pielęgniarki, którzy inicjują początkowe dokumenty płatnicze – nie pojawia się na 308 stronach tekstu i na 70 stronach przydatnych uwag. Jest to ważne, ponieważ głównym błędem tej książki, która ma wiele zalet, jest ograniczone zrozumienie przez autora znaczenia dla pacjentów i lekarzy o jakości opieki (pomimo połysku, który podaje pojęcie w rozdziale 6), pojęcie krytyczne dla jego tezy, że możemy mieć wszystko: przystępną cenowo, dostępną i wysokiej jakości opiekę zdrowotną.
Broniąc swojej tezy White dzieli swoją analizę na dwie części. Pierwszym jest szczegółowy przegląd obecnego amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej (porównanie go z tymi w sześciu innych krajach). Stwierdza, że możemy czerpać korzyści, jeśli chcemy uczyć się na podstawie kluczowych miar tych narodów, a następnie modyfikować nasz system, przyjmując to, co w nich najlepsze, lub przynajmniej omijać to, co w nich najgorsze. Druga część to przegląd różnych konkurencyjnych rozwiązań, koncentrujących się na różnych aspektach zarządzanej konkurencji.
Co ważniejsze, White nie oferuje żadnej krytycznej politycznej analizy filozoficznej dla swojego stanowiska, z wyjątkiem tego, co zakłada: w demokracji napędzanej przez rynek opieka zdrowotna jest po prostu dobrem konsumpcyjnym. Na przykład w pewnym momencie konkluduje on nieco zagadkowo, że The Clinton Propozycja miała większość tego, co byłoby potrzebne do kontrolowania kosztów w sektorze usług za opłatą. Być może tę filozofię polityczną wystarczy tylko dla czytelników, którzy podzielają jego ideologię. Ale niezależnie od tego niepisanego argumentu , eklektyzm White a wciąż ma swoje wewnętrzne ograniczenia.
Podsumowując, badania dźwiękowe, na których opiera się ta książka, sprawiają, że czytanie jest ważne, pomimo faktu, że zadanie podążania za argumentami odnoszącymi się do wszystkich wzajemnych zależności między czynnikami ekonomicznymi i innymi szczegółami najprawdopodobniej zmusi czytelnika do stwierdzenia, że była to trudna książka do pełnego zrozumienia Powiedziawszy to, myślę, że Competing Solutions z pewnością zasługuje na ponowne przeczytanie.
Stuart F. Spicker, Ph.D.
Baylor College of Medicine, Houston, TX 77030-3498

[podobne: norfloksacyna, schab ze śliwką kwestia smaku, xeforapid ]

Tags: , ,

No Responses to “Konkurencyjne rozwiązania: amerykańskie oferty opieki zdrowotnej i międzynarodowe doświadczenie”

 1. Freak Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: olejek palmowy[...]

 2. Kingfisher Says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

 3. Olivia Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu potykacze[...]

 4. Spider Fuji Says:

  Co roku co innego pisza

 5. Emma Says:

  Article marked with the noticed of: opieka w domu[...]

 6. Maja Says:

  Chorowałem i chorowałem, a lekarze nie wiedzieli co mi jest

Powiązane tematy z artykułem: norfloksacyna schab ze śliwką kwestia smaku xeforapid