Związek między bakteryjnym zakażeniem pochwy a przedwczesnym porodem niemowlęcia o niskiej masie urodzeniowej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Poród przedwczesny, mała masa urodzeniowa i śmiertelność noworodków to najważniejsze problemy w położnictwie. W latach 1970-1985 częstość występowania niskiej masy urodzeniowej w Stanach Zjednoczonych stale spadała. Jednak w latach 1986-1991 częstość przedwczesnego porodu niemowląt o niskiej masie urodzeniowej (urodzonych po mniej niż 37 tygodniach ciąży, ważących mniej niż 2500 g) wzrosła z 6,8 procent do 7,1 procent.1 Czarna rasa, niski poziom społeczno-ekonomiczny stan, starszy wiek matki i wcześniejsze porody przedwczesne były konsekwentnie związane z porodem przedwczesnym niemowląt o niskiej masie urodzeniowej.2 W 1991 r. zaburzenia związane z porodem przedwczesnym i niską masą urodzeniową były główną przyczyną śmierci w Stanach czarne niemowlęta i trzecia najczęstsza przyczyna śmierci wśród białych niemowląt.3 Bakteryjne zapalenie pochwy jest stanem, w którym normalna, dominująca w bakteriach Lactobacillus flora pochwowa zostaje zastąpiona przez bakterie beztlenowe, Gardnerella vaginalis i Mycoplasma hominis.4 Bakteryjne zapalenie pochwy jest związane z porodem przedwczesnym, 5-10 przedwczesnym pęknięciem błon, 5,7 zakażeniem biopsji kosmówki i owodni, 11 histologicznych zapalenia błon płodowych, 11 i zakażenia płynu owodniowego. 12-14 W innych doniesieniach powiązano mikroflorę związaną z bakteryjnym zakażeniem pochwy, w tym beztlenowymi gram-ujemnymi prętami, G. vaginalis i M. hominis. do porodu przedwczesnego.15-17
W wieloośrodkowym badaniu przeprowadziliśmy obserwację dużej kohorty ciężarnych kobiet z pięciu miast w USA i zbadaliśmy dużą liczbę czynników ryzyka i drobnoustrojów narządów płciowych pod kątem ich związku z przedwczesnym porodem noworodków o niskiej masie urodzeniowej. 18 Cel badania w celu oceny związku pomiędzy częstością występowania takich porodów a występowaniem bakteryjnej vaginosis w tej kohorcie.
Metody
Badaj pacjentów
W latach 1984-1989 w sumie zarejestrowano 13 914 kobiet w siedmiu ośrodkach medycznych. Spośród nich 2449 zostało wykluczonych z powodu wcześniejszego włączenia do innego badania klinicznego.18 Włączenie tych kobiet nie zmieniłoby naszych wyników, ale zostały one wykluczone przejrzystość prezentacji i możliwość wprowadzenia uprzedzeń, ponieważ kobiety biorące udział w drugim badaniu miały inną obserwację. Dodatkowe 509 kobiet zostało wykluczonych, ponieważ brakowało informacji o wynikach barwienia pochwy lub pomiaru pH Gram, a 559 więcej kobiet zostało wykluczonych, ponieważ brakowało danych na temat wyników porodu. W sumie w badaniu pozostało 10 397 kobiet. Wszystkie ankiety zostały podane, a wszystkie badania i procedury mikrobiologiczne przeprowadzono zgodnie ze standardowym protokołem. Próbki zawierające niezidentyfikowane organizmy zostały użyte w celu potwierdzenia adekwatności metod testowania stosowanych w każdym ośrodku.
Kobiety były włączane do badania podczas rutynowych wizyt w okresie prenatalnym po 23 do 26 tygodniach ciąży; dla każdej kobiety zebrano historię medyczną, położniczą, seksualną i społeczną oraz uzyskano hodowle pochwy i szyjki macicy. Przyczyny wykluczenia z badania to wiek poniżej 16 lat, izoimmunizacja Rh, stosowanie antybiotyków w poprzednich dwóch tygodniach, ciąża mnoga, szycie szyjki macicy, wcześniejsze stosowanie środków tokolitycznych w obecnej ciąży, nadciśnienie wymagające leczenia lekiem, insulina cukrzyca zależna, obecne stosowanie kortykosteroidów, przewlekła niewydolność nerek lub objawowa organiczna choroba serca, oraz zamiar dostarczenia w szpitalu niestacjonarnym
[hasła pokrewne: euromedic gdynia, ciemnozielony stolec, żyła podobojczykowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Związek między bakteryjnym zakażeniem pochwy a przedwczesnym porodem niemowlęcia o niskiej masie urodzeniowej”

 1. Highlander Monk Says:

  [..] Cytowany fragment: olejek bhringraj[...]

 2. High Kingdom Warrior Says:

  Przerazajace to…

 3. Roksana Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: wizyty domowe warszawa[...]

 4. Paweł Says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

 5. Antonina Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu optyk[...]

 6. Tan Stallion Says:

  wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

Powiązane tematy z artykułem: ciemnozielony stolec euromedic gdynia żyła podobojczykowa