Wirusy grypy pandemicznej – w nadziei, że droga nie zostanie wzięta cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wirusy H9N2 rozprzestrzeniają się panzootycznie u drobiu, a także zakażają świnie, a ludzie sugerują nieodłączną zdolność przystosowania się do wielu gatunków. Ta zdolność adaptacyjna jest niepokojąca, ponieważ wirusy H7N9 mogą teoretycznie rozprzestrzeniać się z podobną łatwością, aby napotkać inne krążące geny wirusa grypy przystosowane do ssaków, które nadają się do rearanżacji. Jednak zamiana gospodarzy wirusów grypy typu A w ptactwo dzikie w typowy dla drobiu typowo wyzwala szlak mutacji odbiegający od adaptacji ssaków, prawdopodobnie prowadząc wszelkie takie wirusy dalej od potencjalnej pandemii. Wreszcie, istnieje niezwykłe kliniczno-epidemiologiczne podobieństwo pomiędzy H7N9 i H5N1, z ważnym rozróżnieniem, że ponieważ H5N1 jest wysoce zjadliwym ptasim wirusem, który zabija drób domowy, jego ruch jest bardziej widoczny niż ruch H7N9, którego niska patogenność utrzymuje go w ukryciu do rzadki człowiek jest zainfekowany. W większości innych względów H5N1 i H7N9 są podobne: wielu ludzi było narażonych na oba bez widocznych klinicznie lub immunologicznie wykrywalnych dowodów zakażenia; choroba w sporadycznych przypadkach u ludzi była znacznie cięższa niż w przypadkach spowodowanych kiedykolwiek zaadaptowanym przez człowieka wirusem grypy typu A (59% i 28% przypadek śmiertelny odnotowany odpowiednio dla H5N1 i H7N9, pod koniec maja); przedstawienie kliniczne obejmuje obustronne zapalenie płuc przechodzące w zespół ostrej niewydolności oddechowej i niewydolność wielonarządową; niewiele było dowodów na transmisję z człowieka na człowieka; klastry rzadkich przypadków (dotychczas ledwo zidentyfikowane w przypadku H7N9) sugerują wspólne ekspozycje źródłowe u osób spokrewnionych genetycznie.
Podobnie jak w przypadku H5N1,3,4 w H7N9, te cechy epidemiologiczne mogą być sygnaturami zasadniczo słabo adaptowalnego wirusa ptasiego, który jednak skutecznie zaraża tych rzadkich ludzi o niezidentyfikowanych podatnościach genetycznych, którzy są znalezieni przez rozpowszechnione epizootia drobiu, które eksponują duże populacje ludzkie. Niewykluczone, że pytania postawione przez H5N1 i H7N9 będą napotykać wielokrotnie, ponieważ hodowla drobiu i transport drobiu na skalę krajową w połączeniu z eksplodującymi populacjami ludzkimi, stwarzają możliwości dla każdego ptasiego wirusa, który spotyka się z kurczakiem domowym, aby odsłonić dużą liczbę ludzi.
Jak każda ludzka pandemia grypy i poważna epidemia od ponad wieku, H7N9 pozostawił nas zaskoczonych i zaintrygowanych. Jest tylko trochę uspokajające, że od 1918 roku nigdy nie widzimy pandemii grypy wyłonionej w wyniku bezpośrednich mutacji wirusowych. Ale każde pojawienie się pandemii wydaje się samo w sobie prawem i nie możemy wiedzieć, czy iw jakich okolicznościach wysoce nietypowy wirus H7N9 może stać się pandemiczny. Nieprzewidywalność wirusów grypy powoduje, że gotowość pandemiczna H7N9 jest niezbędna. Rzeczywiście, przygotowanie już się rozpoczęło, z celami rozwoju wrażliwej i specyficznej diagnostyki; określanie wrażliwości na leki; tworzenie wirusów nasiennych, partii pilotażowych i testów siły dla rozwoju szczepionki; oraz organizowanie badań klinicznych w celu przetestowania odpowiednich dawek szczepionek dla różnych grup demograficznych (dzieci, dorośli, osoby starsze).
Podróż H7N9 właśnie się zaczęła. Możemy tylko mieć nadzieję, że droga do pandemii to droga, której nie podjęto.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 5 czerwca 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z biura dyrektora (DMM, ASF) i sekcji wirusowej patogenezy i ewolucji, laboratorium chorób zakaźnych (JKT), Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, Narodowego Instytutu Zdrowia, Bethesda, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Liu D, Shi W, Shi Y, i in. Geneza i różnorodność nowych wirusów A H7N9 ptasiej grypy powodujących zakażenie człowieka: analizy filogenetyczne, strukturalne i koalescencyjne. Lancet 2013; 381: 1926-1932
Crossref Web of Science Medline
2. Morens DM, Taubenberger JK, Fauci AS. Trwałe dziedzictwo wirusa grypy z 1918 roku. N Engl J Med 2009; 361: 225-229 [Erratum, N Engl J Med 2009; 361: 1123].
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Morens DM. Komentarz redakcyjny: pandemia H5N1: cofające się ryzyko lub nadchodząca katastrofa. Clin Infect Dis 2013; 56: 1213-1215
Crossref Web of Science Medline
4. Morens DM, Subbarao K, Taubenberger JK. Inżynieria wirusów ptasiej grypy H5N1 do badania adaptacji człowieka. Nature 2012; 486: 335-340
Crossref Web of Science Medline
5. Morens DM, Taubenberger JK. Pandemia grypy: pewne niejasności. Rev Med Virol 2011; 21: 262-284
Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (33)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: wyrównywanie ciśnienia w uszach, gumiś płock, cystis epidermalis ]

Tags: , ,

No Responses to “Wirusy grypy pandemicznej – w nadziei, że droga nie zostanie wzięta cd”

 1. Filip Says:

  Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

 2. Karolina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: izolat białka[...]

 3. Fast Draw Says:

  Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego

 4. Day Hawk Says:

  Article marked with the noticed of: Szczoteczki soniczne do zębów[...]

 5. Nela Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

Powiązane tematy z artykułem: cystis epidermalis gumiś płock wyrównywanie ciśnienia w uszach