Wirusy grypy pandemicznej – w nadziei, że droga nie zostanie wzięta ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dowody epidemiologiczne i archeologiczne dowodzą, że ograniczenie tego podtypu HA można cofnąć do pandemii 1830 i 1889, 5 potwierdzając przekonanie, że pandemie grypy występują w cyklach H1, H2 i H3 oraz że ta cykliczność jest kierowana przez starsze kohorty urodzeniowe, które zachowują i nowsze kohorty które nie mają odporności na wysoką HA-specyficzną populację. Wydaje się, że pozorne ograniczenie HA nie jest przypadkowe, ponieważ geny HA wirusa grypy, które były związane z ludzkimi wirusami pandemicznymi, takie jak H1 i H2, nie są szczególnie powszechne w wirusach ptasich, a ponieważ częściej występują podtypy ptasiej grypy, takie jak H4. i H6, nigdy nie były widziane w wirusach przystosowanych do człowieka. Jeśli kilka lub żadna z milionów wirusów ptasiej grypy, które nieustannie infekują ludzi, stanie się pandemią, jak powstają pandemie. Wiemy, że wszystkie wirusy pandemiczne od 1918 r. Wywodzą się z wirusa założycielskiego pandemii z 1918 r., Który był generowany przez okresowe przesunięcia antygenowe, reasekuracje wewnątrzpseudkowe i ciągły dryf antygenowy2. Niestety, nie znamy jeszcze pochodzenia wirusa z 1918 r., a analizy filogenetyczne i sekwencyjne mające na celu określenie ich pochodzenia są kontrowersyjne.
Wszystkie osiem wirusowych segmentów genów 1918 koduje białka zbliżone do sekwencji konsensusowej wirusa ptasiej grypy A, co sugeruje, że albo miały one bezpośrednie pochodzenie ptaków, albo ewolucyjnie krótki okres wstępny w innym gospodarzu. Względna ochrona w 1918 roku osób w wieku powyżej 65 lat sugeruje jednak, że związany z nim wirus krążył po pandemii w 1830 roku. Taka możliwość jest ważna, ponieważ jeśli wirus 1918 wyłonił się bezpośrednio z ptaka, wówczas wirus ptasiej grypy A, taki jak H5N1 lub H7N9, mogą być w stanie zrobić to samo. Jeśli, przeciwnie, wyłonił się poprzez antygenowy recykling, jak zrobiły wszystkie kolejne wirusy pandemiczne, to ważne jest, aby rozpoznać, że ten wzorzec dotychczas nie obejmował wirusów z innymi HA i NA, takich jak H5, H7 i N9. Jednak biorąc pod uwagę nieprzewidywalność wirusów grypy, konsekwencje tego historycznego zachowania dla prawdopodobieństwa H7N9 przekształcenia się w wirusa pandemii ludzkiej pozostają niejasne.
Powstanie nowego wirusa ptasiej grypy A H7N9. Na podstawie opublikowanych sekwencji i analiz filogenetycznych postawiono hipotezę, że nowy wirus ptasiej grypy H7N9 jest reasortującym się wirusem zawierającym segmenty genowe pochodzące z czterech oddzielnych wirusów ptasiej grypy, w tym z dwoma różnymi wirusami dzikiego ptactwa, wnoszącymi hemaglutyninę H7 (HA ) (najbliżej wirusa dzikiej kaczki) i N9 neuraminidazy (NA) (najbliżej izolatu dzikiego ptaka) oraz dwa różne wirusy H9N2 pochodzące z drobiu domowego, wnoszące pozostałe sześć wewnętrznych genów (polimeraza PB2 Geny PB1 i PA), gen nukleoproteiny (NP) i geny matrycy (M) i niestrukturalne (NS). Ptasie pochodzenie każdego z ośmiu segmentów genów H7N9 jest kodowane kolorem. Reprezentatywny ludzki izolat H7N9 jest oznaczony gwiazdkami w genach polimerazy PB2 i HA, aby wskazać kluczowe mutacje związane z adaptacją człowieka.
Chociaż H7N9 jest całkowicie pochodzenia ptasiego, wydaje się, że został wygenerowany przez reasortment dzikich kaczek H7 HA i dzikich ptaków N9 NA, z sześcioma wewnętrznymi genami z dwóch różnych wirusów grypy H9N2 (patrz diagram)
[hasła pokrewne: gumiś płock, xeforapid, corten medic pasaż ursynowski ]

Tags: , ,

No Responses to “Wirusy grypy pandemicznej – w nadziei, że droga nie zostanie wzięta ad”

 1. Gabriela Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

 2. Flakes Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: redukcja zmarszczek[...]

 3. Electric Player Says:

  Moja corka2latka ma wraz zapalenie oskrzeli czy podczas tej choroby można ją kąpać

 4. Helena Says:

  [..] Cytowany fragment: implanty poznań[...]

 5. Emma Says:

  Ile razy juz to czytalem

 6. Jakub Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dziecko[...]

 7. Vortex Says:

  siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych

Powiązane tematy z artykułem: corten medic pasaż ursynowski gumiś płock xeforapid