Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

W Support SUPPORT – Widok z NIH ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2018

Co więcej, istnieje tu szerszy problem: w jaki sposób ryzyko powinno być przekazywane w procesie świadomej zgody, gdy badania porównują interwencje, które są uważane za standard opieki. W piśmie z dnia 7 marca 2013 r. OHRP stwierdził, że formularz zgody na badanie nie wykazał, że poziom tlenu dostarczanego niektórym niemowlętom w porównaniu do poziomu, jaki otrzymaliby, gdyby nie uczestniczyli, mógł zwiększyć ryzyko Uszkodzenie mózgu lub śmierć. 3 Na to odkrycie miały wpływ badania przeprowadzone w latach 50. XX wieku, ale naszym zdaniem nie udało się przypisać odpowiedniej wagi badaniom przeprowadzonym w przedwcześnie urodzonych niemowlętach w 2000 roku, które wykorzystywały bardziej wyrafinowane monitorowanie tlenu i pomiar tlenu urządzenia, podobne do tych stosowanych w SUPPORT4. Najnowsze badania wykazały brak zwiększonego ryzyka zgonu lub zaburzeń neurorozwojowych przy poziomie nasycenia wynoszącym zaledwie 70% .5
Biorąc pod uwagę te dane, badacze nie mieli żadnego powodu, aby przewidywać, że niemowlęta w jednej grupie będą narażone na większe ryzyko zgonu niż osoby z drugiej grupy. Dzieci objęte wsparciem były oczywiście narażone na istotne ryzyko z powodu wcześniactwa – takie same zagrożenia jak wcześniaki, które nie zostały włączone do badania – ale ich opieka nigdy nie została naruszona ze względu na badanie. W przykładowej formie zgody na WSPARCIE stwierdzono, że każda z możliwych kombinacji zabiegów jest uważana przez niektóre jednostki za reprezentującą ich pożądane podejście (www.nih.gov/icd/od/foia/library/Records.htm). To stwierdzenie opisuje kliniczną równowagę w czasie badania, co było w rzeczywistości uzasadnieniem dla przeprowadzenia badania klinicznego. Chociaż OHRP zarzuciła formularz zgody, stwierdziła, że projekt badania był etyczny – wniosek, który warto podkreślić. Zwiększone ryzyko śmierci było znaczącym i nieoczekiwanym odkryciem badania; gdyby był znany przed rozpoczęciem badania, standardowa opieka kliniczna nie obejmowałaby niższego zakresu tlenu, a przeprowadzenie badania byłoby nieetyczne.
NIH zobowiązuje się do zapewnienia, że potencjalni uczestnicy badania – oraz ludzie, którzy mówią i pokochają ich – otrzymują jasne, kompletne i dokładne informacje o ryzyku i korzyściach płynących z udziału w badaniach. Jesteśmy mocno zaangażowani we wspieranie krytycznych badań naukowych, takich jak WSPARCIE, które informują o opiece klinicznej, dostarczając rygorystycznych dowodów do wykorzystania w codziennej praktyce. Kontrowersje te zaniepokoiły niektórych rodziców niemowląt, którzy brali udział w badaniu, zdezorientowali społeczność badaczy biomedycznych i zdezorientowali IRB. Kilka innych badań poszukujących nowych spostrzeżeń, mających na celu poprawę opieki nad tymi wrażliwymi noworodkami, zostało wstrzymane, ponieważ dziedzina stara się zrozumieć ustalenia OHRP.
Ale kontrowersje takie jak ta są również okazją do pogłębienia wspólnego rozumienia, zapewnienia wyjaśnień i zachęcenia do postępu. Publiczna debata wokół badania SUPPORT przygotowała grunt pod znaczący krajowy dialog ze środowiskami badawczymi, rzeczniczymi i etycznymi na temat tego, jak najlepiej szanować i chronić uczestników badań naukowych prowadzonych w ramach standardu opieki oraz jak definiować racjonalnie przewidywalne ryzyko . w opcjach
[przypisy: przychodnia lekarz ostrowiec, wyrównywanie ciśnienia w uszach, bezpłatne leki dla seniora ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bezpłatne leki dla seniora przychodnia lekarz ostrowiec wyrównywanie ciśnienia w uszach