Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Utknął między reformą zdrowia i imigracji – opieka dla nieudokumentowanych imigrantów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2018

Jak wyszczególniono w artykule Perspektywa Parmeta, programy finansowane przez państwo lub lokalnie – nawet jeśli koncentrują się na legalnych imigrantach – są niepewne politycznie, a zazwyczaj pierwsze na kracie podczas spowolnień gospodarczych. Dla wielu nieudokumentowanych imigrantów, Federalne Kwalifikowane Ośrodki Zdrowia (FQHC) są jedną z niewielu opcji opieki. Wspierane przez federalne stypendia od Administracji Zasobów Zdrowia i Usług oraz korzystną politykę płatności w ramach Medicaid, FQHC są zobowiązane do zapewniania zarówno natychmiastowej, jak i prewencyjnej opieki wszystkim osobom, niezależnie od statusu imigracyjnego lub zdolności płatniczej. Ośrodki te, które obejmują wyznaczone ośrodki zdrowia imigrantów, leczą około 20 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych i służą jako ważne miejsce kulturowo kompetentnej opieki dla społeczności imigrantów.
Ale nie ma wystarczającej liczby ośrodków zdrowia społeczności, aby służyć całej populacji. W luce, programy zdrowia publicznego zapewniają pewne usługi imigrantom (takie jak tytuł X w zakresie planowania rodziny), ale programy te są wąsko ukierunkowane i zarządzane przez państwa i miejscowości, które często podlegają intensywnej polityce imigracyjnej. Tak więc wielu nie udokumentowanych imigrantów – takich jak nieubezpieczone osoby urodzone w Stanach Zjednoczonych – musi polegać na opiece charytatywnej od prywatnych lekarzy i szpitali w sieci bezpieczeństwa, płacąc z kieszeni za kosztowne usługi lub czekając, aż ich warunki będą na tyle poważne, że uzasadniają pójście do Oddział ratunkowy.
Ostatecznym zabezpieczeniem – czasem mylnie używanym do stwierdzenia, że nikt w Stanach Zjednoczonych nie wymaga opieki medycznej – jest ustawa o ratownictwie medycznym i aktywnej zawodowo (EMTALA). EMTALA wymaga, aby szpitale zapewniały opiekę każdemu z nagłym przypadkiem medycznym niezależnie od statusu imigracyjnego lub zdolności płatniczej. Ale nie zawiera wymogu leczenia stanów zagrażających życiu, które nie są wyłaniane lub leczenia powikłań po ustabilizowaniu się pacjentów, i nie zabrania rozliczania za te usługi. Chociaż EMTALA uniemożliwia szpitalom dosłowne zezwalanie ludziom na śmierć na ich progach, nie zapewnia ani ochrony finansowej, ani kompleksowego dostępu do opieki.
Opieka zdrowotna w USA zmieni się dramatycznie w 2014 r., Wraz z rozszerzeniami ubezpieczeniowymi w ramach ACA, które znacznie przyczynią się do pokrycia milionów legalnych imigrantów. Jednak zarówno Medicaid, jak i ulgi podatkowe z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego pozostaną niedostępne dla nie udokumentowanych imigrantów, nawet dla beneficjentów tak zwanej Ustawy o Snach, którzy zostali tu sprowadzeni jako dzieci, aw 2012 r. Otrzymali od prezydenta Baracka Obamy wyrok zagrożenie deportacją. Większość nie udokumentowanych imigrantów pozostanie nieubezpieczonych, a ta grupa będzie stanowić coraz większy odsetek – aż 25% – wszystkich nieubezpieczonych osób w Stanach Zjednoczonych po wdrożeniu ACA.5
Nieudokumentowani imigranci stanowią odsetek populacji każdego państwa i aktualne plany ekspansji Medicaid. Dane o nieudokumentowanych imigrantach jako procent każdej populacji państwowej w 2010 r. Pochodzą z Passel i Cohn (www.pewhispanic.org/files/reports/133.pdf). Informacje o aktualnym stanie Plany rozszerzenia Medicaid pochodzą z Fundacji Rodziny Kaiser i lokalnych wiadomości
[hasła pokrewne: kalkulator cholesterolu, metoda ndt, leczenie w komorze hiperbarycznej cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator cholesterolu leczenie w komorze hiperbarycznej cena metoda ndt