Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Sól hydroksyetylowa lub sól fizjologiczna do resuscytacji płynów w intensywnej terapii AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 13th, 2018

Te preparaty są dostępne w różnych roztworach nośników krystaloidów. Kliniczne efekty roztworów HES o niższej masie cząsteczkowej nie zostały w pełni ocenione ani w dużych badaniach klinicznych, ani w szerokim zakresie pacjentów z OIT, do których są obecnie powszechnie stosowane.7 Dodatkowa obawa wynikła z niedawnego skandynawskiego badania, w którym stwierdzono, że stosowanie 6% HES (130 / 0,42) znacząco zwiększyło śmiertelność u pacjentów z ciężką sepsą i wstrząsem septycznym.8 Przeprowadziliśmy na dużą skalę, randomizowane, kontrolowane badanie w celu oceny bezpieczeństwa i skuteczności 6% HES (130 / 0,4) w 0,9% soli fizjologicznej w porównaniu z 0,9% roztworem soli do samodzielnej resuscytacji płynów w heterogenicznej populacji dorosłych pacjentów leczonych w ICU.
Metody
Przestudiuj badanie
Badanie kliniczne Crystalloid versus Hydroksyethyl Starch (CHEST) było zainicjowanym przez badaczy, wieloośrodkowym, prospektywnym, ślepym, równoległym, grupowym, randomizowanym, kontrolowanym badaniem przeprowadzonym w 32 szpitalach w Australii i Nowej Zelandii.
Komitet badań i zarządzania zaprojektował próbę. Badanie zostało potwierdzone przez australijską i nowozelandzką grupę badawczą Clinical Trials Group. Protokół badania9 (dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu) został zatwierdzony przez komisję ds. Etyki w zakresie badań naukowych w Północnej Sydney i na stanowisku służby zdrowia w rejonie wybrzeża środkowego, komisję etyczną na Uniwersytecie w Sydney oraz przez każdą uczestniczącą instytucję. Pisemna świadoma zgoda przed randomizacją lub opóźnioną zgodą została uzyskana od każdego pacjenta, zastępcy prawnego lub instytucjonalnego komitetu etycznego.
Plan analizy statystycznej10 został wcześniej zgłoszony. Analizy statystyczne przeprowadzono w George Institute for Global Health. Autorzy ręczyli za dane i analizy statystyczne, podjęli decyzję o przesłaniu manuskryptu do publikacji i ponoszą odpowiedzialność za wierność raportu końcowego do protokołu.
Badanie zostało sfinansowane z grantu przyznanego przez National Health and Medical Research Council of Australia oraz z nieograniczonych grantów z Ministerstwa Zdrowia Nowej Południowej Walii i Fresenius Kabi, producenta Voluven. Agencje finansujące nie miały żadnego wkładu w projektowanie, prowadzenie, zbieranie danych, analizę statystyczną lub pisanie manuskryptu. Fresenius Kabi dostarczył płyny badawcze i rozprowadził je na stronach uczestniczących.
Niezależna analiza stężenia i stopnia molowej substytucji HES i stężenia soli została uzyskana dla losowej próbki 20 worków z wykorzystaniem analizy grawimetrycznej i spektroskopii jądrowego rezonansu magnetycznego (Analiza chemiczna).
Pacjenci
Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia, zostali zakwalifikowani jako kwalifikujący się do przyjęcia na OIOM
[przypisy: stacja dializ, infra sauna, nfz wrocław przeglądarka skierowań ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: infra sauna nfz wrocław przeglądarka skierowań stacja dializ