Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Ryzyko niedokrwiennej choroby serca u kobiet po radioterapii raka piersi AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2018

Częstość dużych incydentów wieńcowych została zamodelowana jako Bs (1 + KX), gdzie Bs było zależną od warstwy częstością zdarzeń wieńcowych przy braku radioterapii, X była dawką (lub EQD2) promieniowania kardiologicznego (w Gy), a K to procentowy wzrost częstości poważnych zdarzeń wieńcowych na szarość. Postać + KX wybrano dla zależności dawka-reakcja, ponieważ wiele różnych funkcji jest w przybliżeniu liniowych dla małych wartości X. Adekwatność + KX dla podsumowania zależności dawka-odpowiedź zbadano przez przeprowadzenie analiz w oparciu o kategorie. dawki promieniowania. W tych analizach i testach interakcji między dawką promieniowania a innymi czynnikami stosowano modele podobne do modelu opisanego powyżej. Testy istotności były dwustronne, a oba testy istotności i przedziały ufności oparte były na wskaźniku prawdopodobieństwa. W przypadku analiz, w których zmienna objaśniająca była kategoryczna, przedziały ufności dla każdej kategorii, w tym kategorii odniesienia, zostały oszacowane na podstawie ilości informacji w tej kategorii.24 Obliczenia przeprowadzono przy użyciu oprogramowania statystycznego Stata, wydanie 12 (StataCorp) , 25 i EpiWin, wydanie 1.8 (Hirosoft International) .26 Wyniki
Charakterystyka pacjentów
W badaniu wzięło udział łącznie 963 kobiet z poważnymi epizodami wieńcowymi i 1205 osób z grupy kontrolnej. Spośród głównych zdarzeń wieńcowych (tj. Zdarzenia powodującego włączenie do badania) 44% wystąpiło mniej niż 10 lat po rozpoznaniu raka piersi, 33% wystąpiło 10 do 19 lat później, a 23% wystąpiło po 20 lub więcej lata później. Kardiologia kardiologiczna lub protokoły z autopsji potwierdziły główne zdarzenie wieńcowe w przypadku 65% pacjentów i były zgodne z wydarzeniem u 9% pacjentów; w przypadku pozostałych 26% pacjentów, nie znaleziono odpowiedniego zapisu. W sumie 54% pacjentów, u których stwierdzono zgon z powodu choroby niedokrwiennej serca, zdarzyło się albo w momencie ich definiowania przypadku, albo później. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tabele S1, S2 i S3 w Dodatku dodatkowym, dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.)
Czynniki ryzyka dla dużej imprezy wieńcowej
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kobiet w badaniu w chwili rozpoznania raka piersi i związek między charakterystycznymi cechami a kolejną częstością głównych zdarzeń wieńcowych. Kobiety napromieniowane z powodu raka lewej piersi miały wyższy odsetek poważnych incydentów wieńcowych niż kobiety napromieniowane z powodu raka prawej piersi (P = 0,002), ale nie było innych silnych związków pomiędzy częstością poważnych zdarzeń wieńcowych a cechami nowotworu lub rakiem terapia podawana w uzupełnieniu do radioterapii (wskaźnik częstości oddechowej, 1,20; P = 0,06 dla statusu węzłowego i P.0,10 dla wszystkich pozostałych cech guza lub leczenia) (Tabela 1)
[podobne: cystis epidermalis, centrum stomatologiczne bydgoszcz, przychodnia chirurgii naczyniowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: centrum stomatologiczne bydgoszcz cystis epidermalis przychodnia chirurgii naczyniowej