Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Pełne ujawnienie – koszty out-of-pocket jako efekty uboczne

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Niewielu lekarzy przepisałoby leki pacjentom bez wcześniejszego omówienia ważnych działań niepożądanych. Gdy schemat chemioterapii przedłuża na przykład przeżycie, ale także powoduje poważne skutki uboczne, takie jak immunosupresja lub utrata włosów, lekarze zazwyczaj starannie informują pacjentów o tych skutkach, pozwalając im decydować, czy korzyści przewyższają ryzyko. Niemniej jednak wielu pacjentów w Stanach Zjednoczonych odczuwa znaczną szkodę z powodu interwencji medycznych, których ryzyka nie zostały w pełni omówione. Niejawna toksyczność. Wysokie koszty, które mogą powodować znaczne obciążenie finansowe. Ponieważ dostawcy opieki zdrowotnej często nie omawiają potencjalnych kosztów przed zamówieniem testów diagnostycznych lub podejmowaniem decyzji dotyczących leczenia, pacjenci mogą nieświadomie stanąć wobec zniechęcających i potencjalnie możliwych do uniknięcia rachunków za opiekę zdrowotną. Ponieważ leczenie może być toksyczne finansowo , narzucając koszty z kieszeni, które mogą negatywnie wpływać na dobre samopoczucie pacjentów, twierdzimy, że lekarze muszą ujawniać finansowe konsekwencje alternatywnych metod leczenia, tak jak informują pacjentów o skutkach ubocznych leczenia. Koszty opieki zdrowotnej wzrosły szybciej niż wskaźnik cen konsumpcyjnych przez większość ostatnich 40 lat. Ten wzrost wydatków w coraz większym stopniu stanowi bezpośrednie obciążenie dla pacjentów, ponieważ są oni nieubezpieczeni i muszą płacić z kieszeni za całą swoją opiekę lub dlatego, że plany ubezpieczeniowe przenoszą część kosztów z powrotem na pacjentów za pomocą odliczeń, współpłacenia i współubezpieczenia. Obecna rzeczywistość jest taka, że jest bardzo trudne, a często niemożliwe, aby klinicysta znał rzeczywiste koszty z kieszeni dla każdego pacjenta, ponieważ koszty różnią się w zależności od interwencji, ubezpieczyciela, lokalizacji opieki, wyboru apteki lub usługi radiologicznej, i tak dalej; niemniej jednak znane są pewne ogólne informacje, a rozwiązania, które dostarczają szczegółów na temat pacjenta, są w fazie rozwoju.
Zastanów się nad pacjentem Medicare z przerzutowym rakiem jelita grubego. Zwykle składnikiem leczenia pierwszego rzutu tej choroby jest bewacizumab. Dodanie bewacizumabu do chemioterapii wydłuża życie o około 5 miesięcy w stosunku do samej chemioterapii. Lek jest dość dobrze tolerowany, ale wśród innych zagrożeń pacjenci otrzymujący bevacizumab mają zwiększone o 2% ryzyko poważnych działań toksycznych układu krążenia. W ciągu mediany 10 miesięcy leczenia, bevacizumab kosztuje 44 000 USD.1 Pacjent z samym ubezpieczeniem Medicare byłby odpowiedzialny za zapłacenie 20% tego kosztu lub 8 800 USD z kieszeni, a cena nie zawiera opłat za inne chemioterapia, opłaty lekarskie, leki wspomagające lub testy diagnostyczne. Większość lekarzy nalega na omawianie 2% ryzyka niekorzystnych skutków sercowo-naczyniowych związanych z bevacizumabem, ale niewielu wspomniałoby o potencjalnej toksyczności finansowej leku.
Obciążenie finansowe opieki medycznej. Dane pochodzą z National Center for Health Statistics, Centers for Disease Control and Prevention.
Ten przykład nie jest izolowany, a konsekwencje dla pacjentów są ponure. Problem jest prawdopodobnie najostrzejszy w leczeniu raka, ale dotyczy wszystkich złożonych chorób. Centrum Postępu Amerykańskiego oszacowało, że w Massachusetts koszty bezpośrednie leczenia raka piersi sięgają 55,250 USD dla kobiet z ubezpieczeniami o wysokim odliczeniu; koszty związane z zarządzaniem nieskomplikowaną cukrzycą wynoszą ponad 4000 USD rocznie; a koszty ponoszone z kieszeni mogą sięgać 40 000 USD rocznie dla pacjenta z zawałem mięśnia sercowego wymagającym hospitalizacji.2 Centra Kontroli i Prewencji Chorób szacują, że częściowo z powodu tak wysokich kosztów z własnej kieszeni, w 2011 roku trzecia część USA
[podobne: zielonkawy stolec, warszawa medycyna estetyczna, witrektomia cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: warszawa medycyna estetyczna witrektomia cennik zielonkawy stolec