Patentowanie testu PKU – Badania Finansowane Federalnie i Własność Intelektualna ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 5th, 2018

Był zbulwersowany, a kiedy apele do firmy okazały się daremne, zawiadomił urzędników USCB. Zalecili, aby Miles nie otrzymywał wyłącznych praw handlowych, biorąc pod uwagę duże wydatki publiczne na test, potencjalny wpływ na państwa, które planowały wyprodukować własne materiały, oraz ceny za milę, które planowano naliczać. Mimo że test został opracowany przy wsparciu różnych organizacji, większość środków pochodziła z publicznej służby zdrowia (PHS), która dostarczyła 251,700 USD, oraz USCB, która przeznaczyła 492 000 USD plus 250 000 USD, głównie na okres próbny. Biorąc pod uwagę to federalne finansowanie, chirurg ogólny PHS ustalił, że wynalazek należał do Stanów Zjednoczonych i uchylił wyłączną umowę licencyjną. Spór ten został zgłoszony przez senatora Russella B. Longa (D-LA), przewodniczącego Podkomitetu ds. Monopoli w Specjalistycznym Komitecie ds. Małego Biznesu. Podczas przesłuchania tej podkomisji w maju 1965 r. Long potępił przyznanie prywatnych praw patentowych do badań finansowanych przez rząd federalny, podnosząc, że przyznanie prywatnych monopoli patentowych na wyniki badań opłacanych przez społeczeństwo koncentruje w swoich rękach siłę ekonomiczną i polityczną kilku, opóźnia nasz wzrost gospodarczy i tłumi naszą zdolność do chronienia się. Był szczególnie oburzony takimi patentami w dziedzinie badań medycznych, deklarując, że gdy pragnienie monopolizacji zysków kosztem społeczeństwa może być niekorzystne wpływa na zdrowie naszych dzieci, nadszedł czas, aby odwołać się do tej niemoralnej i złej praktyki. Długo zauważył również, że zgodnie z warunkami jego finansowania, Guthrie był zobowiązany zgłosić ogólny wynalazek chirurgowi generalnemu w celu określenia patentu. powiązane kwestie. Mimo to złożył raport prawie o rok spóźniony, długo po złożeniu wniosku patentowego. Guthrie podkreślał, że opóźnienie wynikało z biurokratycznych nieszczęść, ale dla Longa okazało się, że raport został wstrzymany na prawie cały rok, aby można było złożyć patent 3.
Epizod był bolesny dla Guthriego, który zdał sobie sprawę, że popełnił poważny błąd przy podpisywaniu umowy licencyjnej. Po polityce na lewo od amerykańskiego spektrum politycznego Guthrie podziela pogląd Longa, że rząd powinien odgrywać większą rolę w promowaniu zdrowia publicznego; wiara w rządową władzę czynienia dobra była nieodłączną częścią jego zaangażowania w powszechne badania przesiewowe. Nieufny wobec komercyjnych interesów w badaniach przesiewowych, nigdy nie zamierzał niczego zarobić na samym teście.
W maju 1965 r. Geoffrey Edsall z National Institutes of Health (NIH) zeznał w przesłuchaniach w Senacie, że przyznanie takich wyłącznych praw do urządzenia opracowanego przy wsparciu grantu badawczego NIH byłoby sprzeczne z duchem – jeśli nie list – niepisanych reguł rządzących wykorzystaniem takich publicznych pieniędzy. Przyjął, że pogląd ten będzie podzielany przez większość naukowców, pracowników służby zdrowia i wychowawców oraz że większość laików zajmie takie samo stanowisko porządku publicznego i interesu publicznego. 4
W rzeczywistości w latach sześćdziesiątych nie było zgody co do etyki prywatnego czerpania korzyści z badań prowadzonych ze środków publicznych, a w XX wieku opatentowanie nie było rzadkością we współpracy między przemysłem a uniwersytetem, zwłaszcza w przypadku farmaceutyków i związków chemicznych.
[hasła pokrewne: dieta na redukcje tłuszczu, ciemnozielony stolec, licówki porcelanowe cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ciemnozielony stolec dieta na redukcje tłuszczu licówki porcelanowe cena