Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Monitorowanie przyłóżkowe w celu dostosowania terapii przeciwpłytkowej do stentowania tętnic wieńcowych AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Reaktywność płytek i dostosowanie leczenia
Tabela 2. Tabela 2. Terapia przeciwpłytkowa. Pomimo odpowiedniego leczenia przed cewnikowaniem około jedna trzecia pacjentów przypisanych do grupy kontrolnej miała wysoką reaktywność płytek podczas leczenia klopidogrelem przed implantacją stentu (Tabela 2); w chwili zabiegu 80,2% tych pacjentów natychmiast otrzymało dodatkową dawkę nasycającą klopidogrelu, a 3,3% otrzymało dodatkową dawkę nasycającą prasugrelu (ryc. S2 w dodatkowym dodatku). Prasugrel był rzadko stosowany, ze względu na jego późną dostępność w badaniu i jego stosowanie poza wskazaniami u pacjentów w stabilnym stanie i był stosowany prawie wyłącznie w grupie kontrolnej. Podobnie, inhibitory glikoproteiny Ilb / IIIa podawano po randomizacji pięć razy częściej w grupie kontrolnej, jak w grupie leczonej konwencjonalnie, na podstawie zidentyfikowanej oporności (P <0,001). Gdy odpowiedź na aspirynę była badana przed implantacją stentu, wysoka reaktywność płytek była rzadka i doprowadziła do podania dodatkowej dawki dożylnej aspiryny u czterech z pięciu pacjentów. W grupie kontrolnej, w momencie wypisu, 9,3% pacjentów było leczonych prasugrelem, 47,8% pacjentów leczonych klopidogrelem otrzymywało dawkę podtrzymującą 150 mg lub więcej, a 37,1% leczonych aspiryną otrzymywały dawkę wyższą niż zalecana (> 100 mg) (ryc. S2 w dodatku uzupełniającym).
Gdy pomiary reaktywności płytek krwi powtarzały się 2 do 4 tygodni później w ambulatorium, zaobserwowano zmniejszenie o około 50% odsetka pacjentów, którzy mieli słabą odpowiedź na inhibitory P2Y12 (15,6%, w porównaniu z 34,5% w momencie procedura: P <0,001) (ryc. S3 w dodatku uzupełniającym). Podczas tej wizyty przeprowadzono dalsze dostosowanie leczenia przeciwpłytkowego u pacjentów w grupie kontrolnej, której wyniki nie znajdowały się w zakresie odpowiedniego hamowania płytek krwi (ryc. S3 w dodatku uzupełniającym). Pacjenci w grupie kontrolnej, w porównaniu z grupą leczoną konwencjonalnie, częściej przyjmowali dużą dawkę aspiryny (> 100 mg), wysoką dawkę klopidogrelu (. 150 mg) lub prasugrelu, a różnice utrzymywały się do czasu 1-rocznej wizyty (tabela 2).
Przestrzeganie leczenia sprawdzano podczas każdej z trzech wizyt kontrolnych. Na prośbę organów regulacyjnych terapie przeciwpłytkowe dostarczane zarejestrowanym pacjentom były zapisywane w dedykowanym notatniku.
Punkty końcowe skuteczności
Tabela 3
[podobne: stacja dializ, przychodnia lekarz ostrowiec, cystis epidermalis ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cystis epidermalis przychodnia lekarz ostrowiec stacja dializ