Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Dziury w siatce bezpieczeństwa – dostęp legalnych imigrantów do ubezpieczenia zdrowotnego ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2018

Konstytucja. W rezultacie sądy dokonujące przeglądu wyzwań wobec przepisów prawnych dyskryminujących legalnych imigrantów stosują ścisłą kontrolę sądową, najbardziej rygorystyczną formę kontroli sądowej i uznają przepisy za niekonstytucyjne, chyba że są konieczne, aby wzmocnić interes państwa. Dyskryminacyjne prawo stanowe może również naruszać konstytucje państwowe. Dwa niedawne przypadki pokazują, jak sądy patrzą na prawo stanowe, eliminując dostęp legalnych imigrantów do państwowych programów zdrowotnych – w różny sposób, w zależności od tego, czy programy te ubezpieczają tylko imigrantów czy obywateli. Finch przeciwko Commonwealth Health Connector Connector (Massachusetts Supreme Judicial Court, 2012, 2011) był pozwem zbiorowym wniesionym zgodnie z konstytucją Massachusetts przez legalnych imigrantów, którzy zakwestionowali prawo stanowe z 2009 r., Wyłączając je z Commonwealth Care, wspieranego przez państwo programu premii ustanowione przez prawo reformy służby zdrowia Massachusetts 2006. Początkowo wszyscy prawni mieszkańcy, których dochody nie przekraczały 300% federalnego poziomu ubóstwa, którzy nie mieli dostępu do innych form ubezpieczenia zdrowotnego, kwalifikowali się do organizacji Commonwealth Care. Po kryzysie finansowym w 2008 roku państwo wykluczyło imigrantów, dla których nie otrzymało żadnego wsparcia federalnego ze względu na PRWORĘ. Państwo jednocześnie ustanowiło program z bardziej ograniczoną siecią podmiotów świadczących opiekę zdrowotną dla imigrantów, którzy zostali usunięci z Commonwealth Care, ale program ten był zamknięty dla obcokrajowców, którzy po raz pierwszy szukali ubezpieczenia po lipcu 2009 roku.
Ponieważ Commonwealth Care ubezpieczała zarówno imigrantów, jak i obywateli, Sąd Najwyższy Massachusetts uznał wykluczenie imigrantów za dyskryminujące ich na korzyść obywateli. W 2011 r. Sędzia Francis X. Spina, pisząc dla większości pięciu do trzech, orzekł, że dyskryminacja podlega ścisłej kontroli w ramach konstytucji państwa. Dodał, że PRWORA odstąpiła od decyzji o tym, czy ubezpieczyć imigrantów za pomocą funduszy państwowych do stanu i nie usprawiedliwiła mniejszej rewizji sądowej. W następnym roku jednogłośny sąd, w opinii sędziego Roberta Cordy, orzekł, że imigranci zostali rozwiązani z Commonwealth Care z powodów podatkowych, co nie stanowiło interesu państwa. W rezultacie wykluczenie imigrantów z Commonwealth Care było niekonstytucyjne.
Bruns v. Mayhew (Federal District Court, Maine, 14 marca 2013 r.), Przeciwnie, była pozwem zbiorowym wniesionym do federalnego sądu okręgowego przez Hansa Brunsa, stałego rezydenta z rakiem gruczołowym torbielowatym i Kadra Hassana, ubiegającego się o azyl z schyłkową niewydolnością nerek. Obaj byli ubezpieczeni w programie, który wykorzystywał fundusze państwowe, aby zapewnić imigrantom ubezpieczenie porównywalne z Medicaid. Kiedy Maine wyeliminował program, powód pozwał, twierdząc, że narusza federalną konstytucję. W marcu sędzia federalny John A. Woodcock junior odrzucił wniosek strony skarżącej o wydanie wstępnego nakazu sądowego. Sędzia stwierdził, że w przeciwieństwie do programu w Finch, sporny program był osobnym programem, ograniczonym do imigrantów. W rezultacie jego zakończenie nie postawiło imigrantów w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z obywatelami. Apelacja jest obecnie w toku.
Niezależnie od decyzji sądu apelacyjnego, po wprowadzeniu w 2014 r. Odpowiednich postanowień ustawy Affordable Care Act (ACA) legalni imigranci będą mogli korzystać z ulg i ulg podatkowych na zakup ubezpieczenia poprzez nowo utworzone giełdy ubezpieczeń zdrowotnych
[przypisy: rehabilitacja dzieci warszawa, centrum stomatologiczne bydgoszcz, witrektomia cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: centrum stomatologiczne bydgoszcz rehabilitacja dzieci warszawa witrektomia cennik