Długoterminowe wyniki leczenia po leczeniu miejscowego raka prostaty

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Celem tej analizy było porównanie długotrwałej czynności układu moczowego, jelit i czynności seksualnych po radykalnej prostatektomii lub radioterapii z użyciem wiązki zewnętrznej. Metody
W badaniu dotyczącym raka prostaty (PCOS) uczestniczyło 3533 mężczyzn, u których rak prostaty rozpoznano w 1994 lub 1995 roku. Obecna kohorta obejmowała 1655 mężczyzn, u których zdiagnozowano zlokalizowany rak prostaty w wieku od 55 do 74 lat i który przeszedł operacja (1164 mężczyzn) lub radioterapia (491 mężczyzn). Stan funkcjonalny oceniano w punkcie wyjściowym oraz po 2, 5 i 15 latach od rozpoznania. Zastosowaliśmy wieloczynnikową ocenę skłonności do porównania wyników funkcjonalnych według leczenia.
Wyniki
Pacjenci poddawani prostatektomii częściej mieli nietrzymanie moczu niż ci poddawani radioterapii po 2 latach (iloraz szans, 6,22; przedział ufności 95% [CI], 1,92 do 20,29) i 5 lat (iloraz szans, 5,10; 95% CI, 2,29 do 11,36). Jednak nie stwierdzono znaczącej różnicy między grupami w zakresie nietrzymania moczu po 15 latach. Podobnie, chociaż pacjenci poddawani prostatektomii częściej mieli zaburzenia erekcji po 2 latach (iloraz szans, 3,46, 95% CI, 1,93 do 6.17) i 5 lat (iloraz szans, 1,96, 95% CI, 1,05 do 3,63), brak znaczących różnica między grupami odnotowano po 15 latach. Pacjenci poddawani prostatektomii rzadziej mieli duszność w ciągu 2 lat (iloraz szans, 0,39; 95% CI, 0,22 do 0,68) i 5 lat (iloraz szans, 0,47; 95% CI, 0,26 do 0,84), ponownie bez znaczącego -grupa różnica w szanse na duszności w 15 lat.
Wnioski
Po 15 latach nie zaobserwowano znaczących względnych różnic w charakterystycznych dla choroby wynikach czynnościowych u mężczyzn poddawanych prostatektomii lub radioterapii. Niemniej jednak, mężczyźni leczeni z powodu zlokalizowanego raka prostaty często wykazywali spadki we wszystkich domenach funkcjonalnych podczas 15 lat obserwacji. (Finansowane przez National Cancer Institute).
Wprowadzenie
Pacjenci z klinicznie umiejscowionym rakiem prostaty mają korzystny długoterminowy całkowity i swoisty dla raka współczynnik przeżycia bez względu na wybór leczenia.1-3 Obecnie nie ma zakończonych prospektywnych, randomizowanych badań oceniających różnice w wynikach przeżycia między radykalną prostatektomią a zewnętrzną radioterapia. W związku z tym przewidywane wyniki funkcjonalne stały się istotnymi elementami podejmowania decyzji dotyczących leczenia. Mimo że badania z krótkoterminową obserwacją (od roku do 3 lat) i badaniami okresowymi (4 do 5 lat) wykazały, że różnice w funkcjonalne wyniki pomiędzy pacjentami poddawanymi prostatektomii a pacjentami poddawanymi radioterapii, długoterminowe wyniki pozostają w dużej mierze nieznane
[hasła pokrewne: maliszczak trzebinia, kalenistyka plan treningowy, czop ropny na migdale ]

Tags: , ,

No Responses to “Długoterminowe wyniki leczenia po leczeniu miejscowego raka prostaty”

 1. Dancing Madman Says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

 2. Filip Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: spalacz tłuszczu ranking temat[...]

 3. Little Cobra Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 4. Pepper Legs Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: mlm[...]

 5. Dorian Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

Powiązane tematy z artykułem: czop ropny na migdale kalenistyka plan treningowy maliszczak trzebinia