Stomatologia i ortodoncja
Just another WordPress site

Długoterminowe wyniki leczenia po leczeniu miejscowego raka prostaty AD 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Analiza podłużna wyników funkcji seksualnych ujawniła spadek średniej sumarycznej oceny funkcji seksualnych w czasie w dwóch grupach badawczych (ryc. 2). Trend ten był stały u pacjentów z wyższym lub niższym poziomem wyjściowym funkcji seksualnych. Pomimo wczesnych i pośrednich danych ujawniających zależne od leczenia różnice w wzorcach dysfunkcji seksualnych, po 5 latach obie grupy terapeutyczne miały stopniowy spadek funkcji seksualnych. Funkcja jelita
Mężczyźni w grupie stosującej radioterapię odnotowali istotnie wyższe wskaźniki pilności niż pacjenci z grupy prostatektomii po 2 latach (iloraz szans, 0,39; 95% CI, 0,22 do 0,68) i 5 lat (iloraz szans, 0,47; 95% CI, 0,26 do 0,84) (tabela 2). Jednak po 15 latach, pomimo bezwzględnych różnic w częstości występowania duszności pomiędzy grupą prostatektomii a grupą stosującą radioterapię (21,9% w porównaniu z 35,8%), nie zaobserwowaliśmy znaczącej różnicy w skorygowanej szansie na wypróżnienie jelita (iloraz szans, 0,98; 95% CI, 0,45 do 2,14). Pacjenci, którzy otrzymali radioterapię, zgłosili, że są znacznie bardziej zaniepokojeni objawami jelit zarówno w 2-letnich, jak i 15-letnich punktach czasowych. Chociaż podczas badania zaobserwowano niewielkie bezwzględne różnice w prawdopodobieństwie wystąpienia bolesnych ruchów jelit, nie zaobserwowaliśmy znaczącej względnej różnicy w prawdopodobieństwie wystąpienia bolesnych ruchów jelit w dowolnym punkcie czasowym (Tabela S2 w Dodatku uzupełniającym).
Rysunek 3. Figura 3. Funkcja jelita powyżej 15 lat. Przedstawiono podłużną ocenę średnich nieskorygowanych wyników sumarycznych dotyczących czynności jelit w całej kohorcie (panel A), w podgrupie mężczyzn z prawidłową czynnością jelit w punkcie wyjściowym (wynik sumaryczny, 100) (panel B) oraz w podgrupie mężczyzn z funkcją dolnego wypróżnienia na linii podstawowej (wynik sumaryczny, <100) (panel C). Słupki reprezentują zakresy międzykwartylowe. Liczbę pacjentów, którzy oceniano w grupie prostatektomii i grupie z radioterapią podano dla każdego punktu czasowego.
Figura 3 ilustruje czasowe zmiany w ogólnej funkcji jelit. Pacjenci z wyjściowym sumarycznym wynikiem dla czynności jelita o wartości poniżej 100 uważano, że mają niższą wyjściową dysfunkcję jelit. Pacjenci mieli niewielki spadek ogólnego ogólnego wyniku punktowego dla czynności jelitowych od 5 do 15 lat, niezależnie od grupy badanej lub funkcji wyjściowej. Średnie wyniki funkcji jelitowych były niższe dla mężczyzn, którzy przeszli radioterapię w każdym punkcie czasowym.
Dyskusja
Skutki zdrowotne związane ze zdrowiem dotyczące jakości życia są nieodłącznymi elementami procesu decyzyjnego dla każdego mężczyzny z rakiem prostaty.21-23 Jednak literatura w dużej mierze dotyczy wyłącznie wyników krótkoterminowych (od roku do 3 lat) lub w okresie średnioterminowym (4 do 5 lat), co może nie odzwierciedlać długotrwałych doświadczeń mężczyzn poddawanych leczeniu raka prostaty
[podobne: rehabilitacja dzieci warszawa, elastyna w kosmetyce, bezpłatne leki dla seniora ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bezpłatne leki dla seniora elastyna w kosmetyce rehabilitacja dzieci warszawa