Biorąc naszą lekcję – Poprawa przestrzegania w erze odpowiedzialności

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nowy pacjent z nienormalnym elektrokardiogramem przychodzi do twojego biura. Ma 53 lata, pali i ma nadciśnienie i hiperlipidemię. Choć przychodzi do przedoperacyjnej oceny ryzyka, potrzebuje czegoś więcej niż medycznego oczyszczania – potrzebuje lekarza pierwszego kontaktu. Biorąc pod uwagę czynniki ryzyka i wahania w zmianie stylu życia, zaleca się stosowanie aspiryny, statyny i leków przeciwnadciśnieniowych. Kiedy nie pojawia się w teście wytrzymałościowym, dzwonisz do niego, a on mówi, że nie rozumie, o co chodzi w tym zamieszaniu – czuje się dobrze. Dlaczego nie poczekasz, aż coś będzie nie tak ze mną, aby podać mi te lekarstwa. – pyta, wprowadzając w litanię uzasadnień, że ich nie bierze: koszty, uciążliwość, potencjalne efekty uboczne, nie chcąc niczego nienaturalnego w jego ciele i braku postrzeganej korzyści. Próbujesz go pouczyć o swoim ryzyku, ale on mówi: Nie lekceważenie ciebie, doktorze, ale nigdy nie byłem osobą, która zajmuje się tabletkami. Ale – dodaje – gdyby coś się wydarzyło, nadal byś się mną zajął, prawda. Oczywiście, że tak. Nasza chęć opieki nad pacjentami nigdy nie zależała od ich gotowości do robienia tego, co mówimy. Jednak szacuje się, że jedna trzecia do połowy pacjentów w USA nie stosuje się do zalecanych schematów leczenia.1 Ponieważ nieprzestrzeganie prowadzi do zwiększonych powikłań i hospitalizacji, kosztuje Stany Zjednoczone szacunkowo od 100 do 290 miliardów dolarów rocznie2. W systemie opieki zdrowotnej gdzie płatność lekarzy będzie w coraz większym stopniu wiązać się z wynikami pacjentów, nieprzestrzeganie stawia zarówno nowe wyzwania, jak i szanse.
Uznając, że takie zachowanie kosztuje pieniądze i życie, naukowcy rozpoczęli testowanie interwencji w celu poprawy przestrzegania zaleceń. Chociaż wieloczynnikowy charakter nieprzestrzegania oznacza, że nigdy nie będzie uniwersalnego rozwiązania, interwencje od edukacji do eliminacji wybranych copaymentów3 do poradnictwa telefonicznego osiągnęły niewielką poprawę w badaniach klinicznych2. Ale nawet gdybyśmy mieli więcej rzetelne interwencje, brakowało by nam prostych, opłacalnych sposobów kierowania właściwej interwencji do właściwego pacjenta.
Teraz jednak istnieje uzasadnienie biznesowe dla inwestowania w poprawę przestrzegania zasad. Celem ustawy Affordable Care Act jest przesunięcie zwrotu kosztów za usługę w kierunku nagradzania lepszej jakości, wyników i skuteczności. Modele płatności i systemów dostawczych, takie jak domy opieki medycznej skupione na pacjentach (PCMH), odpowiedzialne organizacje opiekuńcze (ACO) i płatności powiązane, zachęcają do większej koordynacji opieki poprzez zapewnienie, że dostawcy ponoszą odpowiedzialność za całkowite koszty i wyniki w populacjach pacjentów. Zamiast maksymalizować fakturowanie dla każdego pacjenta, modele te promują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia populacji przy możliwie najniższych kosztach. Ale czy reformy, których celem jest osiągnięcie więcej za mniej pieniędzy, motywują do opracowywania innowacyjnych rozwiązań dotyczących nieprzestrzegania – lub szkodzą pacjentom o największym ryzyku.
Z jednej strony nowe modele płatności będą wywierały presję na lekarzy, aby pomagali pacjentom w przestrzeganiu leczenia chorób przewlekłych. Nawet perfekcyjnie skoordynowana opieka okaże się niewystarczająca dla pacjenta z niewydolnością serca, który wraca do domu i przestaje przyjmować swój precyzyjnie zestrojony schemat. Lekarze ACO będą pociągnięci do odpowiedzialności nie tylko za własne przestrzeganie opieki opartej na wytycznych, ale także za przestrzeganie przez pacjentów ich przestrzegania.
[więcej w: ebs ząbkowice, kalenistyka plan treningowy, corten medic pasaż ursynowski ]

Tags: , ,

No Responses to “Biorąc naszą lekcję – Poprawa przestrzegania w erze odpowiedzialności”

 1. Maja Says:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

 2. Nightmare King Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: skup oleju[...]

 3. Agnieszka Says:

  Tętniak mózgu może przytrafić się w każdej rodzinie

 4. Monika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Dentysta warszawa[...]

 5. Gustaw Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 6. Thrasher Says:

  [..] Cytowany fragment: alkohol[...]

 7. Piotr Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

Powiązane tematy z artykułem: corten medic pasaż ursynowski ebs ząbkowice kalenistyka plan treningowy